AKUT ile OY VE ÖTESİ derneklerinde toplantı yapıldı

“Dernekler Elele” projesi kapsamında, 22 – 23 Ağustos 2019 tarihlerinde AKUT  Arama Kurtarma Derneği ile Oy ve Ötesi Derneği yöneticileri ile Proje Koordinatörü ve Fiziksel ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasibe Özgümüş toplantı ziyaretleri gerçekleştirdi. Dr. Özgümüş ile birlikte yapılan toplantılara üye ve proje gönüllülerinden oluşan 4 kişilik bir heyet katıldı.

22 Ağustos 2019 Perşembe günü AKUT Arama Kurtarma Derneğinin İstanbul Ataşehir’deki AKUT Eğitim ve Araştırma Enstitüsünde yapılan toplantıda AKUT Arama Kurtarma Derneğini Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı ile AKUT Kurumsal İletişim Sorumlusu Tolga Yücel temsil etti.

23 Ağustos 2019 Cuma günü Oy ve Ötesi Derneğinin İstanbul Beyoğlu’ndaki adresinde yapılan toplantıya Oy ve Ötesi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sevcan Çamlıdağ ile Genel Koordinatör Pınar Canpolat katıldı.

Toplantılarda tanışma ve iyi niyet dileklerinin ardından, Dr. Özgümüş tarafından Fiziksel ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği ile proje hakkında bilgilendirme yapıldı. Ardından sorulara verilen ayrıntılı yanıtlarla, AKUT Arama Kurtarma Derneği  ile Oy ve Ötesi Derneğinin kuruluş öyküleri, bilgileri,  savunuculuk ve lobicilik konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi edinildi.  Toplantı sonunda Fiziksel ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasibe Özgümüş tarafından AKUT Arama Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı ile Oy ve Ötesi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sevcan Çamlıdağ’a teşekkür plaketi sunuldu. Ayrıca her iki dernek, “DERNEKLER ELELE” projesi kapsamında Aralık 2019 da Zonguldak’ta gerçekleştirilmesi planlanan “Dernekler Fuarı”na davet edildi.

Fiziksel ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneğinin başvuru sahibi, Kozlu Belediyesinin iştirakçi olduğu Yerel STK’lar Hibe Programı kapsamında devam eden “DERNEKLER ELELE” projesindeki faaliyetlerden biri olan  “Savunuculuk ve Lobicilik İyi Uygulamalar Kitabı” nın bastırılması, ulusal bazda savunuculuk ve lobicilik faaliyetleri ile öne çıkan AKUT, Oy ve Ötesi gibi 8 dernekle daha yapılacak toplantıların tamamlanması ile gerçekleştirilecek.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: