Tüketici Hakları sert çıktı;”Okulların Açıldığı Günde Ulaşıma Zam Vicdansızlık “

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Toploğlu, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının başladığı gün Toplu Taşıma araçlarına zam gelmesine sert tepki gösterdi. Topaloğlu; “Okulların Açıldığı Günde Ulaşıma Zam Vicdansızlık !,Bu Zammı Talep Eden Ve Yapanlar Kadar Onaylayanlar Da Vicdansız”dedi.

Topaloğlu açıklamasında . Öğrenci Fiyatları Derhal Aşağıya Çekilmesini talep etti ve , “Her defasında dolmuşçu esnafımız, yada Özel Halk otobüs firması yolların bozuk olduğundan dem vurmakta, Elbette yollar bozuk bunun sorumlusu gariban yoksul vatandaş mı ? Bu sorumlulara sizlerin meslek örgütleri yada sizler neden tepki koymuyorsunuz?”dedi

Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu; “Okulların açıldığı ilk günde Belediye halk otobüslerine ve Zonguldak Şehir içi dolmuşlarına zam yapmak akıl dışı bir durumdur.

Zammın Öğrencilerle birlikte yolcu yoğunluğun arttığı bir döneme getirilmesi,ve kenti yönetenlerin buna izin vermesi çok acı bir durumdur.

Bu durum bu kentin yoksul halkına atılmış ince bir kazıktır. Çok açık gözce yapılmıştır.

Her defasında dolmuşçu esnafımız, yada Özel Halk otobüs firması yolların bozuk olduğundan dem vurmakta, Elbette yollar bozuk bunun sorumlusu gariban yoksul vatandaş mı ? Bu sorumlulara sizlerin meslek örgütleri yada sizler neden tepki koymuyorsunuz?

ZAM YAPINCA YOLLAR DÜZELİYOR MU?

Elbette her şeye zam gelince sizlerin de zam talebi olabilir. Makul da karşılanabilir. Ancak çaktırmadan oldu biti ye getirilmek bu halka ayırtır. Günahtır.

Zam yapanlara ve onaylayanlar sesleniyoruz. Diğer kentlerde normal fiyatlarla öğrenci fiyatları arasında ne kadar fark var bir bakın. 25 kuruş fark ne hiç yapmasaydınız daha iyiydi,

Öğrenci Fiyatları Derhal Aşağıya Çekilmelidir.

Biz Tüketici Derneği olarak Konunun takipçisi olacağız. Öğrenci fiyatları düşünceye kadar bu konuyu gündeme taşıyacağız.” dedi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: