“İnsani Duyarlılığı Çok Yüksek Bir Öğretmen”

İsmet Akyol’a yapılan haksızlık Habertürk Tv’de gündeme geldi

 

7 Şubat 2017 tarihinde yayımlanan 686 sayılı KHK ile kamudaki görevinden ihraç edilen Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol’a yapılan haksızlık, Gazeteci Deniz Zeyrek tarafından Habertürk televizyonunda Veyis Ateş’in sunduğu ‘Habertürk Gündem’ programında gündeme getirildi

KESK’e bağlı Eğitim Sen Zonguldak Şube  Sekreteri iken, 7 Şubat 2017 tarihinde yayımlanan 686 sayılı KHK ile Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi Gökhan Taner Günsan ile birlikte kamudaki görevinden ihraç edilen İsmet Akyol’a yapılan haksızlık Habetürk Televizyonu’nda bir kez daha gündeme geldi. Veyis Ateş’in sunduğu “Habertürk Gündem” adlı programa Adil Gür, Berhan Şimşek, Mustafa Kartoğlu ve Nedim Şener birlikte konuk olan Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek, Akyol’u kastederek, konuyu yakından takip ettiğini kendisine haksızlık yapıldığını söyledi.

İnsani Duyarlılığı Çok Yüksek Bir Öğretmen

17 Eylül Salı akşamı yayımlanan programda, “KHK’lılara da af gelecek mi” konusu tartışılırken söz alan Zeyrek, “KHK meselesinde çok yakından tanıdığım insanlar var. Mesela bir öğretmen var, çocukluğunu biliyorum. Yani üniversitenin birinci sınıfından sonuna kadar tanıdığım, öğretmenlik sürecini de bildiğim biri. İnsani değerler konusunda o kadar duyarlı ki, çalıştığı ilçenin milli eğitim müdürü çocuğuna oyuncak tabanca alıp fotoğrafını Facebook’ta paylaşınca, ‘Sen nasıl bir öğretmensin çocuğuna oyuncak silah alıyorsun’ diyecek kadar hassasiyet gösteren biri. Tek şeyi Eğitim-Sen üyesi olmak. Ve 2016’dan beri işsiz, güçsüz” dedi.

Kimi Yöneticiler Fırsatı Ganimet Bildi 

Zeyrek konuyla ilgili sözlerini, “Bu işin biraz üzerine gitmiş biri olarak söylüyorum. Bunlar ceza davalarının yargının ötesinde, KHK uygulamaları, KHK’lerle ihraç meselesi. Listeleri sonuçta yöneticiler yaptı. Mesela bir ilçe milli eğitim müdürünün bir öğretmenle problemi var. ‘Bu sendika üyesi, sürekli eylem yapıyor,  sürekli bana dert çıkarıyor, hazır fırsat bulmuşken bundan kurtulayım’ diyor. Böyle listeler oluşturuldu ve o insanlar hâlâ açıktalar. Ne yiyorlar, nasıl geçiniyorlar bunları bilen yok. Düşünün eşin çalışmıyor, öğretmensin birden bire işsiz kalıyorsun. Nasıl yaşayacaksın? Bunların yargıyla falan da ilgisi yok” diyerek tamamladı.

Deniz Zeyrek, Hürriyet gazetesinde yazdığı dönemde de, 24 Şubat 2017 tarihinde “Yanan yaşlar…” başlıklı köşe yazısında İsmet Akyol’un ihraç edilmesini ve Çaycuma’nın hikayesini yazmıştı.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: