Hayvan Barınakları bir an önce hizmete girmeli

Bölgenin en önemli Hayvan Barınağı (İl Özel İdaresine ait) yeniden yapılmak üzere yıkıldı.

Yıkım sonrasında barınakta bulunan hayvanlar ağırlıklı olarak (köpekler) doğal bakım yerlerine sokaklara döndüler.

Nereye baksanız grup grup hayvanlar.

İşin bir barınma ve yeni yerlerine ne zaman kavuşacakları net bilgisi yok.

Diğer sıkıntılı yanı ise merkezde Zonguldak Belediyesi’ni ilgilendiren durum ortaya çıktı.

31 Mart Yerel seçimlerinin üzerinden uzun süre geçti. Başkan Selim Alan gerek yol-asfalt, reklasyon-park bahçeler ve rutin işlerin yanında belediye içinde kadro değişimi, yeni kadroların alımı da bir yandan gündeme girmeye başladı.

Özellikle Hayvan Hakları barınma-korunma ve tedavi konularında barınakların yıkılmasını fırsat bilen kimi dolandırıcılarında ortaya çıkmasına neden olduğu gelen bilgiler arasında.

Hayvan Barınaklarının hizmet vermemesini fırsat bilen dolandırıcılar, sosyal medya üzerinden, “Köpeğe araba çarptı acilen veterinere götürmemiz lazım ama üzerimde para yok vb”söylemlerle hayvan hakları konusunda hassas vatandaşları dolandırdıklarını duyuyoruz.

Bu konunun fazlaca suiatimale neden olmaması nedeniyle Zonguldak Belediye Başkanı Sayın Selim Alan, tıpkı diğer birimlerde kadro desteği yada yeni kadrolar aldığı gibi (Örneğin Zabıta-Fen işleri-genel hizmetler) Hayvan hakları sorunlarına çözüm açısından Veteriner alımı yada mevcut veteriner kadrosuna yardımcı kadrolar vererek kentteki ortaya çıkan bu durumu belirli ölçüde hafifletmelidir.

Yol-su-kaldırım işgalleri vb. genel hizmet önemli ama öncelikli olan canlıların daha sağlıklı ve güvenir bir ortamda yaşam alanlarını oluşturmak olmalıdır.

Bu konuda Başkanın hekim olmasını da dikkate alırsak, hayvan hakları konusunda mutlaka bir çözüm üreteceğine inanıyorum.

Not:

Bizler basın kuruluşları, köşe yazarları,yorumcuları yada sosyal medya aracılığı ile konuları gündeme taşıyoruz.Bürokratlarda(seçilmiş-atanmış) yazıldığı-çizildiği için bir kastlaşma oluşuyor ve yapılması gereken şeylerin inat edercesine yapılmayarak yada zamanında yapılmayarak (basın bizi yönlendiremez)den hareket ederek aslında yaşamımızın da ne kadar zorlaştırıldığının farkında değiliz.

Oysa günümüz yöneticisinin olması gereken tutumu tam tersi, alçak gönüllü,açık,samimi şeffaf bir yönetim tarzı geliştirerek gelen eleştiri ve uyarıları dikkate alan yönünde olmalıdır.Bu tür yöneticilerin bulunduğu kentler daha yaşanabilir bir kentler sınıfında yer alıyor.Birde diğerli oluyor.

 

CHP Bölge toplantısı yaptı

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu’da bölge toplantısı yaptı.CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney Toplantı ile ilgili şu bilgileri verdi, “Son siyasal gelişmeleri değerlendirmek ve parti içi görüş alışverişinde bulunmak amacıyla ;Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorunlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Oğuz Kaan Salıcı başkanlığında Bolu Köroğlu kongre merkezinde Bölge Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Katılan İller Bolu,Bartın,Düzce,Karabük,Kastamonu,Sakarya,Zonguldak Katılımcılar Kurultay Delegeleri İl Başkanları İl Disiplin Kurulu Başkanları İlçe Başkanları Belediye Başkanları Kadın Kolları Başkanları Önceki Dönem PM Üyeleri Önceki Dönem Bölge Milletvekilleri Önceki Dönem İl Başkaları Önceki Dönem Belediye Başkanları”katıldı diye bilgi verdi.

Bu bilgi tartışılmadı ama toplantıya katılan eski İl Başkanlarından Halil Furat’ın facebook sayfasından, “Sevgili kardeşim dönem arkadaşım Genel Başkan Yardımcımız Oğuz Kağan Salıcı ile Bolu’daki bölge toplantısı sonrası görüşüp değerlendirme yaptık.”mesajı tartışmalara neden olmaya devam ediyor.

Halil Furat Genel Başkan Yardımcısı’na ne demiştir.Ne değerlendirmelerinde bulunmuştur.?

Aslında Halil Furat, tahmin ediyorum ki, geçtiğimiz haftalarda Pusula Gazetesi’nden Öznur Güneş’in “Kantarcı ve Köktürk yemin etmiş!”başlıklı yorumunda bahsettiği Ali İhsan Köktürk İl Başkanı olmak istiyor değerlendirmesi aklıma geldi.

Halil Furat başka ne demiş olabilir ki “bu kentte partinin bu duruma gelmesinde benimde oldukça payım var,özür dilerim” dememiştir herhalde.

Sağlıcakla kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: