Topaloğlu; “Sağlıktan tasarruf edilemez”

Tüketici Hakları Derneği (THD) Zonguldak Şube Başkanı, Zonguldak Hasta Hakları Kurulu Üyesi Ali Topaloğlu, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde ödenek yüzünden bazı hizmetlerin aksadığını belirterek, “Sağlıktan tasarruf edilemez” dedi.

THD Zonguldak Şube Başkanı, Zonguldak Hasta Hakları Kurulu Üyesi Ali Topaloğlu, yazılı basın açıklaması yaparak, “Hiç kuşkusuz sağlığımız her şeyden önemli,
Son günlerde sadece Zonguldak’a değil bölgeye sağlık hizmeti veren ve bölgemizin: hekimiyle, yetişmiş insan gücüyle, alet ve tıbbi cihazlarla en önemli sağlık merkezi olan BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, ödenek yüzünden bazı hizmetlerin aksadığı, hekimlerin hak edişlerinin ödenmediği sıkça kamuoyunda duyulmakta basında yer almaktadır” dedi.

Topaloğlu, şöyle dedi: “Anlaşılan bu durum merkezi hükumetin uyguladığı politikaların bir sonucudur. Hükumet buralara kaynak yaratmalı sağlık hizmetlerinin nitelikli bir şekilde yapılması sağlanmalıdır. hekimlerin ve çalışanların hak edişleri düzenli ödenmeli, Sağlık personeli parasının yatıp yatmadığını değil, hastasını düşünmelidir.

BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, bölgeye hizmet eden gün geçtikçe gelişen bir çok alanda hizmet veren kurum haline gelmiştir. Ayrıca onca öğrencinin yetişmesine katkı sunan bir kurumdur. Acilen hastaneye merkezi hükumet tarafından kaynak aktarılarak hastanemizin böylesi kötü imajla anılmaması, daha çok tercih edilen hastaların güvenerek, inanarak gidebilecekleri bir kurum haline gelmesi sağlanmalıdır. Burada hepimize önemli görevler düşmektedir. Tüm kurumlarımızla hep birlikte hastanemize sahip çıkmalıyız. Hastanemizin daha bir çok alanda hizmet vermesi için çaba harcamalıyız.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: