Murat Uzun’la Endüstri 4.0’ı konuştuk

Geçtiğimiz haftalarda Zonguldak’ta Zonguldak Maden Makineleri İmalatçıları Derneği, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Kongre sonrasında Yönetim Kurulu Kendi arasında yaptığı toplantıda Dernek Başkanlığına kentin genç,girişimci iş adamlarından, aynı zamanda bu dönem Zonguldak Belediye Meclis Üyeliği görevini de yürüten Murat Uzun’u başkan seçtiler.

Ben oldukça isabetli bir karar olarak yorumladım.

Genç,girişimci,aynı zamanda dünyadaki gelişmeleri yakından izleyen,yorumlayacak düzeyde birikime sahip bir arkadaşımız.

Bu konuda daha öncede ZTSO Başkanı Metin Demir’in oda başkanlığına seçilmesi nedeniyle benzer bir yorum yazmış ve kentteki değişimin bir basamağı olarak değerlendirmiştim. Değişim derken hem kentteki, özellikle meslek ve kitle örgütlerindeki yönetici tipine de vurgu yapmış, değişimin iş çevresinden başlamasına dikkat çekmiştim.

Şimdi tekrara düşmeden bu kez de Murat Uzun’un üstlendiği görev açısından olumlu bir adım olarak değerlendiriyorum

İşte bu nedenle de Susma’dan Yağmur Öztürk arkadaşımızın yaptığı Röportajı ilgililerin de  dikkatle okuyacağına inanıyorum.

Değişimin yönünün nereye doğru evirildiğini,bunu anlayamaz isek nelerin bizi beklediğini Murat Uzun gayet açık,net olarak ifade etti.

Röportajın ana konusu her ne kadar Murat Uzun’un başkanı olduğu Maden Makinaları İmalatçıları Derneği olsa da, bu sektörün dünyada yeni bir çığır açan Endüstri 4.0 olarak hayata geçen, bir anlamda 4.Endüstri Devrimi’nin kentte kaç kişiyi, hangi kesimleri,hangi yöneticileri ilgilendirdiğini de merak etmiyor değilim.

Örneğin;Bu ekonomik gibi görünen aslında özü itibari ile insanın merkezinde olan bu Endüstri devrimi siyasetçilerimizin gündeminde ne kadar var, yada hiç gündemlerinde var mı?

Bu konu da ne düşünürler? diye merak ediyorum.

Biz bu sayımızda işlevi gereği Murat Uzun ile konu tartıştık,bir düşünce ortaya çıktı.Sizlerle paylaştık.Önümüzdeki sürede bu konuyu siyasetçilerimiz,sendikacılarımız,üniversite de hocalarımızla da zenginleştirmek istiyoruz.Umarız Murat Uzun gibi cesaretli olur ve düşüncelerini bizlerle paylaşırlar.

Teşekkür ediyorum Murat Uzun’a Susma’ya yaptığı katkı için.Burada bir teşekkür de Yağmur Öztük’e konuya duyarlılığı için.

Deneyimli siyasetçi Vedat Köktürk’ten Kantarcı’ya yorum

CHP’de kongre takvimi her noktaya dokunuyor. CHP’de parti üyeleri listeleri askıya çıktı.8 Kasım’da başlayacak olan delege seçimleri doğal olarak parti de bir hareketlilik yarattı.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı CHP Çaycuma İlçe Başkanlığı’na ziyareti sosyal medya facebook ta yorumlara neden oldu.

Çaycuma siyasetinde özellikle gençlik ve sendikal mücadelede etkili isimlerden olan Vedat Köktürk Bülent Kantarcı’nın İlçeye yaptığı ziyarete yönelik olarak şu yorumu yaptı.

“Vedat Köktürk Hadi be ya….Çok sevindik… Parti benim arkamda durmuyormu dedi…Yoksa Parti benim arkam da dursun mu dedi..Yoksa yoksa bu partiden bi cacık olmaz,en iyisi ANAP laşalım mı dedi….Haa ..Yanlış anlaşılmasın…Biz başkanımızın yanındayız ama o bizi hala daha piyanist sanıyor….Sevgili başkan Gülümsemeleriniz bile fotojenik ..Lütfen biraz daha SAMİMİ olsanız…Sözüm sadece değil..Kadın kolları ve gençlik kollarına…Allahtan sonuna kadar inandığımız bir gerçek var…SU AKAR MECRASINI BULUR….Bize de yeri geldiğin de kendine iyi bak sözü düşer..selam ve saygılar bakam…”

Nuri Genç adaylığını açıkladı

CHP’de Kozlu İlçe Başkanlığına adaylıkta ilk açıklama emekli öğretmen,aynı zamanda partide uzun yıllardır değişik kademelerde görev yapmış olan Nuri Genç geçtiğimiz hafta İlçe Başkanlığında adaylığını açıkladı.

Nuri Genç’in açıklamasında, “Amacımız parti içi demokrasiyi güçlendirmek,üyelerimizin görüş ve önerilerini dikkate alacak parti içi demokratik kanallara işlerlik kazandırmaktır.Kamuoyunda da güçlü karşılığı olan bir ilçe örgütü yaratmaktır.”dedi ve ekledi, “Parti içi sevgi ve saygının güçlendiği dayanışma duygularımızın yükseldiği cesur,kararlı ve ilkeli tavırlarla ortak çalışma anlayışıyla güçlü bir örgüt yaratmayı düşünüyoruz.Bunu yapabilecek yeterli sayıda üyeye sahibiz. Yeter ki özgür çalışma ortamını kuralım”dedi

Başarılar diliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: