Güney; “İl Başkanlığı’nın aldığı karar seçimin normal şartlarda yapıldığı yönündeydi”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde geçtiğimiz hafta sonu (23-24 Kasım) tarihleri arasında gerçekleşen delege seçimleri sonrasında tartıma ve yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor.

Bahçelievler Mahallesi’nde yapılan delege seçimlerinde, sandık güvenliğinin sağlanamadığı, yaşanan olaylar, Saat 16.56’da oy kullanmak isteyenlere oy kullandırılmadığı ve bazı usulsüzlüklerin olduğu iddia edilerek il yönetimine itirazda bulunulmuştu.

CHP İl yönetimi de, 29 Kasım Cuma günü İl Başkanı Hakkı Güney Başkanlığı’nda parti binasında toplanmış ve Bahçelievler Mahallesi’nden gelen itirazı değerlendirmiş, yönetim kurulu tarafından hazırlanan bir rapor ise CHP Genel merkezine gönderilerek, yapılan itiraz ve il yönetiminin kararı bildirilmişti. 

“4 Aralık’ta seçimlere gidilecek”

CHP Merkez Yönetim Kurulu kararını değerlendiren CHP İl Başkanı Hakkı Güney de şu bilgileri verdi.“Bahçelievler delege seçimleri Genel merkez tarafından iptal edilmiştir. 4 Aralık Çarşamba günü saat 15.00 itibariyle başlayacaktır. Genel merkezden bize tebligat gelmiştir. Biz de bu karara göre de seçime giren arkadaşlara duyuru yaptık. Ona göre arkadaşlar 4 Aralık’ta seçimlere gidilecek” diyerek itirazların gerekçesi olarak; “İtirazın gerekçesi, seçim yerinde kavganın çıkması, emniyet güçlerinin seçim yerine gelmesi ve onu da oradaki delege arkadaşların takdirine bırakıyorum. Orada çünkü bizim başkan yardımcımız da vardı. Bizim il Başkanlığı’nın aldığı karar seçimin normal şartlarda yapılıp, geçerliliği anlamındaydı ama Genel merkez böyle bir karar verdi” dedi.

Bahçelievler Mahallesinde seçimi kazanan Delegeler, bu üyelerin iradesine ipotek koymak ve parti içinde kavgayı körüklemek olarak yorumlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: