Topaloğlu uyardı, Başkan Alan denetletti

Tüketici Hakları Derneği Ali Topaloğlu’nun, “Okul Kantinlerini Kimler Nasıl Denetliyor? Diye yaptığı ve açıklamasında, “Son günlerde okul kantinleriyle ilgili derneğimize şikayetler gelmektedir. Kullanım ömrü geçmiş yada geçmeye yakın ürünlerin satıldığı,Bakanlık tarafından öğrencilere satılması yasaklanan bazı ürünlerin satıldığı yönünde şikayetler gelmektedir.Daha da önemlisi öğrencilere fahiş fiyattan satış yapıldığı, Öğrencilerin kantinlerden ürün almaya zorlandıkları şikayetler mevcuttur.

Bu duruma bazı okul yöneticilerinin göz yumduğu ifade edilmektedir.Yetkilileri uyarıyoruz. Gerekli denetimler yapılmalı yanlış yapan çocukların sağlığını tehlikeye atanlar hakkında gerekli yasal işlemler yapılmalıdır. Okul yöneticileri bu konuda uyarılmalı bu ve benzeri olumsuzluklar önlenmelidir.”ifadeleri üzerine Zonguldak Belediye Zabıta ekipleri okul kantinlerine denetim yaptı.

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan Konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Zabıta Müdürlüğü ekiplerince 02.12.2019 tarihinde İlimiz Merkezi’nde bulunan okul kantinleri denetlenmiş, yapılan denetimler neticesinde; Umumi temizlik, hijyen kuralları, ürünlerin son kullanma tarihleri ile ilgili herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamış olup, Milli Eğitim Bakanlığının 10.03.2016 tarihli genelgesinde belirtilen Eğitim Kurumlarında satışı yasaklanmış olan cips,çikolata türleri,aromalı tatlandırıcı içeren ve gazlı meşrubat, şekerleme türleri vb. ürünlerle ilgili işletmelere gerekli uyarılar yapılmış, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmek üzere durum tespit tutanağı tanzim edilmiştir.”denildi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: