Gazi Ortaokulu Şahin Ören’nin de gündemindeydi

Zonguldak’ta geçtiğimiz hafta eylemleriyle dikkat çeken Gazi Ortaokulu Okul Aile Birliği yönetimi ve bir grup öğrenci velisi sorunlarının çözüm bulmak için her türlü etkinliğe, eyleme ve girişime başvuruyor.

 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan , Zonguldak şubesi tarafından düzenlenen İşyeri Eğitim ve İstişare Toplantısı’nda Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören’nin de gündemindeydi.Ören kürsüden şu konuşmayı yaptı:

 

 

Daha sonra , Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Sümer Demirel, Bahar Kartal Doğramacı ve bir grup öğrenci velisi Genel Başkan Talip Geylan’ıya sorunları içeren dosya sundular.

Yaklaşık 3 yıl önce Gazi Ortaokulunun yıkılması nedeniyle, Mithatpaşa Ortaokulunda geçici eğitim gören öğrenciler, okulun bitmesinin ardından eski okullarına geri dönmek istemeleri yönündeki taleplerine olumlu cevap alamayan öğrenciler ile veliler sorunlarını geçtiğimiz günlerde Vali Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Adalet ve Kalkınma Partis (AKP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekilleri, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine iletmiş ancak, bir sonuç alamamışlardı.

Madenci Anıtı’nda eylemlerine devam eden veli ve öğrenciler seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Sümer Demirel, Bahar Kartal Doğramacı ve bir grup öğrenci velisi Cumartesi günü Zonguldak’a gelen Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’a da sorunlarını anlatırken, sorunlarını Ankara’da bakanlık düzeyinde çözüme kavuşturmak ve seslerini duyurmak amacıyla Genel Başkan Talip Geylan’a sorunlarını içeren dosya verdiler.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ise konuyu Ankara’da ilgili kurumlara ileteceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: