“CHP iktidarını kuracak ülkemizi değiştirecek, güce ve yeterliliğe sahibiz”

CHP Kdz Ereğli İlçe Örgütü Tarafından Gerçekleştirilen İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı Ve Yönetim Kurulu Seçimi Gerçekleştirildi. Seçimi Şerif Partlak Başkanlığındaki yönetimi kazandı.

Kongre sonrasında yapılan basın açıklamasında, “Türkiye’nin en iyi kadroları, en genç yürekleri, en dinamik akılları gençleri Cumhuriyet Halk Partisi’nde var.ve olmaya da devam edecektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimci düşüncesi  ile önümüzdeki dönemde her zamankinden daha fazla çalışacak, CHP iktidarını kuracak ülkemizi değiştirecek, güce ve yeterliliğe sahipiz”dediler

Yapılan açıklamada, Şerif Partlak, “100 yıl önce dünyanın ilk mazlum milletler savaşı olan,  dünya tarihinde haklı bir yer alan kurtuluş savaşımız ile başlayan,  dünya tarihine damgasını vuran;  büyük önder, büyük devrimci,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk devriminin yürekli gençleri olarak hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Çocuğunu taş beşiklerde yatıran, süt yerine su ile besleyen, çocuğunu kendisinden ayırmayan ama yurdunun özgürlük savaşından da ayrılmayan gerektiğinde gözü yaşlı gerektiğinde, gözü kara annelerin evlatları olarak,

“Geleceğimizi tek bir kişiye teslim etmek istemiyoruz”

Hayatıyla, özgürlüğüyle,  ısrarıyla, cesaretiyle, , neşesiyle, inadıyla mücadelesiyle devrime ve cumhuriyetine sahip çıkan cumhuriyet halk partisi gençliği olarak, biz diyoruz ki;  ilkokuldan-üniversiteye kadar sınavlarla ezilmiş, ailesine maddi bir kaynak yaratabilmek için eğitimini bırakmak zorunda kalmış, eğitimini tamamladığı halde  işsiz bırakılmış, düşüncelerini özgürce ifade edememiş.

Sosyal ve ekonomik bozukluklardan en çok etkilenen biz Gençler; kendilerine bu ortamı yaratanlara daha fazla yetki vermek ve geleceğimizi tek bir kişiye teslim etmek istemiyoruz.

“Biz gençler Kanmadık, aldanmadık, vazgeçmedik ve en önemlisi yanılmadık”.

Son 17 yılda yaşadıklarımız hepiniz tarafından biliniyor. Karanlık bir geleceğe sürüklemeye çalışıyorlar bizi gençleri. Ama biz cumhuriyetimizin temel ilkelerinden ve ışığından ayrılmayacağız.

Türkiye’nin en iyi kadroları, en genç yürekleri, en dinamik akılları gençleri Cumhuriyet Halk Partisi’nde var.ve olmaya da devam edecektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimci düşüncesi  ile önümüzdeki dönemde her zamankinden daha fazla çalışacak, CHP iktidarını kuracak ülkemizi değiştirecek, güce ve yeterliliğe sahipiz

Milli Mücadele’nin bağımsızlık ateşiyle 100.yıla giderken  cumhuriyet halk partisi gençlik kolları başkanı olarak ben ve yol arkadaşlarım güzel günlerin yakın olduğuna olan inancımızla, umudu büyütüyor ve baharı müjdeliyoruz.Ey yükselen yeni nesil gelecek bizim eserimiz olacaktır”

Yeni Yönetim Şu isimlerden oluştu

Başkan Şerif Partlak ,Servet Likoğlu,Ogün Uysal,Ajda Ölmez,Serra Aydoğdu,Serhat Tosuncuk,Mert Cumhur Duysak,Dinçer Büşra Bilgiç,Cem Fındık,Rıdvan Başbay,Ümit Gönül

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: