Başkan Alan, “Resmi kurumlar dışında hiç bir açıklamaya itibar etmeyin”

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’dan kamuoyunu rahatlatan açıklama

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, CORONA virüs vakaları ve kentimizde yapılan dezenfekte çalışmaları hakkında açıklama yaptı. Başkan Alan, kentin her alanında bütün kurumlarda dezenfekte çalışmalarını tamamladıklarını belirterek resmi kurumlar dışında hiç bir açıklamaya itibar etmemeleri gerektiğini ifâde etti.
Başkan Alan’ın açıklaması şöyle:
“Tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) vakaları ile birlikte Bakanlıklarımızdan aldığımız bilgilendirmeler sonrası, Valiliğimizin öncülüğünde yapmış olduğumuz koordinasyon toplantısı akabinde, hızlı bir şekilde belediye ekiplerimiz tarafından koronavirüse karşı dezenfekte çalışmalarımızı başlattık.
Özellikle; halkımızın ortak kullanım alanları olan camiler, halk otobüsleri, duraklar, banklar, Şehirlerarası Otobüs Terminalimiz, Pazaryerlerimiz, Belediye Ana Hizmet Binamız başta olmak üzere, tüm şantiyelerimizde virüse karşı tedbir amaçlı dezenfekte çalışmalarımızı gerçekleştirdik.
Ayrıca ekiplerimiz an itibariyle; Valilik Binası,Adliye, Ağız Diş Sağlığı Merkezi, 112 Acil Çağrı Merkezi, Vergi Dairesi, İl Müftülüğü, TÜİK ve Merkez Huzurevi olmak üzere dezenfekte çalışmalarını tamamlamıştır.

http://zonguldak.bel.tr/dezenfekte-calismalarimiza-agiz-dis-sagligi-merkezi-ve-112-acil-cagri-merkezinde-devam-ettik/

Diğer resmi kurumlarımızın yanında, dolmuş ve taksi duraklarımız, okul servislerimiz ve yine eğitim-öğretim süreci başlamadan önce çalışmalarımız kapsamında okullarımız da dezenfekte edilecektir.Bu çerçevede çalışmalarımız virüs tehdidi atlatılana kadar periyotlar halinde sürecektir. Aynı zamanda tüm kurumlarımız ile birlikte bu süreci koordineli bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.
Vatandaşlarımızın, özellikle Sağlık Bakanlığı’mızın koronavirüs riskine karşı yayınlamış olduğu ‘14 Kural’a uymalarını önemle tavsiye ediyoruz. Unutulmamalıdır ki; hiçbir virüs tedbirlerimizden güçlü değildir. Bu nedenledir ki; bu süreçte panik yapmayalım, hijyen kurallarımıza mümkün olduğu kadar dikkat edelim.
Sonuç itibariyle; Zonguldak Belediyesi olarak üzerimize düşen tüm tedbirlerimizi aldık ve almaya da devam ediyoruz. Resmi kurumlar dışındaki açıklamalara itibar etmemenizi rica ediyorum.
Saygılarımla..”

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: