Dayanışma kahvaltısın da buluştular

Alevi Kültür Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı geleneksel tanışmak ve kaynaşmak amaçlı kahvaltı etkinliği düzenledi. TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şube Lokali’nde düzenlenen etkinlikte kahvaltının yanı sıra türküler seslendirildi.

Etkinliğe; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal, CHP Merkez İlçe Başkanlığı yönetim kurulu üyeleri, Emek Partisi İl Başkanı Ateş Türeli, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Aday, Mali Müşavirleri Odası Çaycuma temsilcisi, Ali Rıza Çetin,Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu, Çevre Derneği Başkanı Ahmet Öztürk, Elektirik Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Bülent Özgümüş, Yeşil Sol Gelecek Parti temsilcileri, Sol Parti İl Başkanı Akın Koç, ÇYDD Önceki dönem Başkanı Selma Özbay,ZOTEV Başkanı Fikret Zaman, CHP Kozlu İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, KESK’e Bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

On binlerce Alevi vatandaşın yaşadığı Zonguldak’ta, Alevi Kültür Derneği derneği olarak birlik beraberliğe önem verdiklerini dile getiren Dernek Başkanı Mehmet Kaplan, “ Alevi Kültür Derneği olarak her yıl düzenli olarak yapmış olduğumuz organizasyonlardan biride bugün düzenlediğimiz kahvaltı programıdır. Biz bu kahvaltımızı yeni yılın ilk ayında yapıyoruz ama ülkemizde yaşanan bir takım olumsuzluklar nedeniyle bugün yapmak zorunda kaldık. Yaptığımız birlik ve beraberlik organizasyonu çok güzel geçiyor. Zonguldak’ta yüz kişilik bir dernek üyemiz var. Bu kentte on binin üzerinde Alevi vatandaşı yaşıyor. Bu ülkede insanları ayrıştıran bir siyaset ortamı var. İnsanlardaki korku nedeniyle fikirlerini ve düşüncelerini rahat bir şekilde ortaya koyamıyorlar. İnsanlar çocuklarını işe yerleştirememekten korkuyorlar ve keşke bunları konuşan bir ülke olmasaydık. Her şeye rağmen Alevi vatandaşlarımızın bu tür organizasyonlara katılmalarını ve derneklerine sahip çıkmalarını istiyoruz. Ülkedeki siyasi ortamdan kaynaklı bir korku tüneli var ama bu korkudan pusarsak ve korkarak aşamayız. Ancak birlik ve beraber olursak bu korkuyu yeneriz.”  dedi.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: