CHP İl Başkanı Pulat; “Fabrika burada ama maske sıkıntısı yaşanıyor”

CHP Zonguldak İ Başkanı Murat Pulat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Büyükşehir ile birlikte Zonguldak’ın da içindeolduğu kentlere giriş çıkış yasağı açıklaması sonrasında değerlendirmede bulundu.

Pulat yaptığı değerlendirmede, “Cumhurbaşkanlığımız tarafından yapılan açıklamayla maske takma zorunluluğu getirilmiştir. İlimiz de her ne kadar maske üretim firmaları bulunmasına rağmen bırakın vatandaşları hastanelerimizde bile maske sıkıntısı yaşamaktadır.”dedi

CHP İl Başkanı Murat Pulat açıklamasında şu görüşlere yer verdi, “Tüm Dünyayı etkisi altına alan “koronavirüs”(Kovid 19) salgını nedeni ile ülkemizde açıklanan tedbirlere rağmen virüsün hızla yayılmasının önüne geçilememektedir.

Oysa  Dünya’da virüsün ortaya çıkmasının neredeyse bir ay sonrasında ülkemiz de görülen ilk vakaya kadar radikal önlemlerin alınması hayati önem arz etmekteydi. Bu önlemler konusundaki ilk adım sokağa çıkma yasağı olmalıydı.

Şehrimizde meslek hastalıkları, yaşlı nüfusun yanı sıra kanser vakalarının yüksek oranda yaşandığı bilinmektedir. Bilinen bu sıkıntılara rağmen önlem olarak İl genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanmaması salgının yayılmasına ve 30 Büyükşehir ile birlikte ilimizin tecrit edilmesine neden olmuştur.

Cumhurbaşkanlığımız tarafından yapılan açıklamayla maske takma zorunluluğu getirilmiştir. İlimiz de her ne kadar maske üretim firmaları bulunmasına rağmen bırakın vatandaşları hastanelerimizde bile maske sıkıntısı yaşamaktadır.

Yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte kendi canları pahasına hizmet vermeye çalışan sağlık çalışanlarımıza minnettarız.

Bu  süreçte hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmeti yakınlarına başsağlığı ve sabır, tedavileri sürmekte olan vatandaşlarımıza da bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz.

Vatandaşlarımızın kurallara uyarak, sağlıklarına önem vermelerini , küçük ,büyük her kesi evde tutarak sağlıklı günlere kavuşmamızı diliyoruz”dedi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: