Üniversitede Solunum Cihazları İçin Çoklayıcı Üretimine Başlandı

Zonguldak’taki hastanelerin taleplerini karşılamak amacı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) koordinasyonu ile başlatılan projeye BEÜ’de solunum cihazları için gerekli olan çoklayıcı üretimi başladı.

BEÜ’sinden yapılan bilgilendirme notunda, “Solunum cihazları için çoklayıcı üretimlerine 3 boyutlu yazıcılarla başlandı. Grizu-263 Uzay Takımımızın katkıları ile birlikte hastanelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor.Grizu-263 Uzay Takımımızın başlamış olduğu koruyucu siperlik üretimleri de bir yandan devam ederken, Takımımız şu ana kadar toplamda 130 siperliği Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne teslim etti.Ülkemizin içerisinde bulunduğu Koronavirüs salgını döneminde göstermiş olduğu çabalardan dolayı Grizu-263 Uzay Takımımıza ve 3 boyutlu yazıcı destekleri için Teknoparkımıza çok teşekkür ediyoruz.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak sağlık çalışanlarımızın ve halkımızın her zaman yanında olacağız. Hem cerrahi siperlik hem de solunum cihazları için gerekli çoklayıcı üretimine devam edeceğiz.”denildi

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: