Kahveci’den Vali Bektaş’ın açıklamasına tepki geldi

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın Corona Virüs sürecinde sağlık çalışanlarının kendini koruyamadığı yönündeki açıklamasına tepki gösterdi.

Kahveci’nin o açıklaması şöyle:

“Zonguldak Valisi yaptığı basın toplantısında şehirlerindeki 567 Covid-19 hastasının 137’sinin sağlık çalışanı olduğunu baelirterek “Sağlıkçılarımızı biz misafirhanede misafir ettik. Devletimiz oturdu düşündü, onlardan ücret almadı. Servisleri de sağlamaya çalıştık. Ama orada kendi aralarındaki ilişkilerinde yeteri kadar dikkatli olmadıkları için hem kendilerini hem de bizi sıkıntıya soktular” demiş.
Daha da ileri gitmiş sağlık çalışanlarının getirdiği yük olmasaydı salgında geri dönüşü konuşuyor olacaktır diyerek sağlık çalışanlarını zan altında bırakmıştır.
Anlaşılan o ki Sayın Vali durum tespiti yerine sonuç tespiti yapmış. İstatistiklere bakıp salgınının sorumlusu olarak sağlık çalışanlarını görmüş
Sayın Valiye hatırlatırım sadece Zonguldak’ta değil, yurdun dört bir yanında sağlık çalışanları misafirhanelerdeler ama ağırlanmak için değil Kendilerinden vazgeçip aile ve yakın çevrelerine virüs bulaşmasın diye kalmaktalar.
Sadece Zonguldak’ta değil tüm Türkiye’de Koruyucu malzeme ve ekipman tamam ise sağlık çalışanları virüsü biliyor ve ona göre kişisel önlemlerini en üst düzeyde alıyorlar.

137 sağlık çalışanında virüsün olması sosyal mesafeyi koruyamadıklarından değil tüm olumsuzluklara rağmen hayatlarını riske atarak covid-19’lu hastalara müdahale ettiklerindendir. Kahramanlıklarının ve cephede nasıl mücadele verdiklerinin göstergesidir.
Verdikleri emeğin, bulundukları fedakârlığın asla karşılığının ödeyemeyeceğiniz kahramanları zan altında bırakacağınıza salgınla mücadeledeki sorunları çözmekle uğraşmalısınız. Hastanelerde durum nedir? Çalışanlar için önlemler en üst düzeyde midir? İzolasyona uyuluyor mu? Sağlık yöneticileri ne yapıyor ? Niçin vakaların yüzde 24’ü sağlık çalışanlarında ve böyle bir durum sadece Zonguldak’ta.
Bence siz oturun bunu iyice bir düşünün. Ardından da sağlık çalışanlarından özür dileyip bir teşekkür edin ve sorumlulardan hesap sorun.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: