Temel; “Evet suçluyuz, KORUYAMADIK KENDİMİZİ Sayın Zonguldak Valisi” (Güncellendi)

KESK’e Bağlı Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Zonguldak Şubesi Eş Başkanı Döndü Temel yaptığı açıklamada, “Evet suçluyuz Sayın Zonguldak Valisi”, Biz biliyorduk salgın sürecinde bütün sorumluluğu yine sağlık çalışanlarının omuzlarına yükleneceğini. KORUYAMADIK KENDİMİZİ Sayın Zonguldak Valisi”diye ifade etti

İşte o açıklama; “Sağlık çalışanları bu çökmüş içi boşaltılmış sağlık sisteminde kendilerini koruyamadılar bir de üstüne oturduğunuz koltuklarda kariyerinizi zora soktular.

Evet suçluyuz ailelerinden, sevdiklerinden kendilerini korumak isteyen sağlıkçılar tahsis ettiğiniz misafirhanelerinde insanca koşullarda barınamayıp kendilerini koruyamadılar.

Evet suçluyuz tahsis ettiğiniz servis aracı sadece 15 kişilik olduğu için işe gidip gelirken kullanmak zorunda oldukları araçlarda birbirlerine virüsü bulaştırdıkları için.

Evet suçluyuz Koruyucu ekipmanları olmadan çalışmak zorunda bırakılan sağlık çalışanları kendilerini koruyamadı.Suçluyuz dinlenme saatlerinde havasız, penceresiz,dar dinlenme odalarında sosyal mesafelerini koruyamadı.

Evet suçluyuz sağlık çalışanına test yapılmadığı için birbirlerine virüsü bulaştırmaya devam etti.

Evet suçluyuz çünkü bilmiyorduk arkadaşlarımızın hasta olduğunu ama biliyorduk bilgilerin bizden saklandığını şeffaf olunmadığını.

Evet suçluyuz sağlık çalışanı yetersiz olduğu için kronik hastalığımız olduğu halde, hamile olduğumuz halde çalışmak zorunda bırakıldık. Biliyorduk hastanede kurulan komitelerde sağlık çalışanların, sendikaların bu sürece dahil edilmediğini.

Biz biliyorduk salgın sürecinde bütün sorumluluğu yine sağlık çalışanlarının omuzlarına yükleneceğini. KORUYAMADIK KENDİMİZİ Sayın Zonguldak Valisi”

SES Zonguldak Şubesi Eş Başkanı Aytekin Aygün’de konuyla ilgili olarak Vali Erdoğan Bektaş’a sordu; “Umreden dönenlerin, geçen hafta sokağa çıkma yasağından sonra 2 saat boyunca yaşanan kaosun ve sağlık çalışanlarının virüsü bulaştırma verilerini karşılaştırmalı olarak görmek istiyoruz.”

Aygün açıklamasında; “Zonguldak valisi sayın Bektaş’ın Corona virüs salgını için verilen mücadelede sağlık emekçileri için yapılması gerekenleri bir lütuf gibi anlatmasını şiddetle kınıyoruz. Öncelikle bu dili asla ama asla kabul etmiyoruz. Nasıl ki sağlık emekçileri görev ve sorumluluk bilinciyle işlerini yapıyor ise yöneticilerin de konumu bundan ibarettir.

Yapılan açıklamanın bilimsel dayanağını merak ediyoruz.

Soruyoruz : “Sayın vali hangi bilimsel veriler ile bu görüşünü ortaya atmıştır?” Yapılan açıklama bu verilerin bizler ile paylaşılmasını gerektirmektedir. Ayrıca; umreden dönenlerin, geçen hafta sokağa çıkma yasağından sonra 2 saat boyunca yaşanan kaosun ve sağlık çalışanlarının virüsü bulaştırma verilerini karşılaştırmalı olarak görmek istiyoruz.”diye ekledi

 

One comment

  1. Şiddetle kınıyorum ayrıca özür dilemiş özürü de kabul etmiyorum insani ve vicdani duygulardan yoksun biri için yetkilileri göreve davet ediyorum

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: