“Sağlık Örgütleriyle Sürekli Bir Koordinasyonu Sağlayarak bu krizi atlatabiliriz”

Eğitim-Sen Zonguldak Şubesi, önceki dönem sekreteriliğini yapan ve KHK ile işinden uzaklaştırılmış olan İsmet Akyol’da Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın sağlıkçılar konusunda yaptığı değerlendirmeye tepki gösterdi ve bir çağrıda yaparak, “Kendi Sağlıklarının Ve Yaşamlarının Da Büyük Tehlike Altında Olduğunu Bilerek Büyük Bir Özveriyle Görev Yapan Hekimler Ve Tüm Sağlık Emekçileri İle Onların Örgütleri Günlerdir Sağlık Emekçilerini Koruyacak Eksikliklere Dikkat Çekip Üst Düzeyde Etkin Korunma Sağlanması İçin Gerekli Tüm Tedbirlerin Alınmasını Talep Ediyor. Sağlık Bakanlığı Ve İlgili Tüm Yetkiler Sağlık Örgütleriyle Sürekliliği Olan Bir Koordinasyonu Sağlayarak Talepleri Dikkate Alması Gerekiyor.”

Akyol sosyalmedya facebooktan yaptığı değerlendirme;

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın Basın Açıklamasında İfade Ettiği “Zonguldak’ta 567 Vaka İçerisinde Maalesef 137 Sağlıkçımız Var. Sağlıkçılarımız Kendilerini Koruyamadılar. Baştan Bu Yana Bütün Tedbirler Sağlık Bakanlığı Tarafından Alınmışken Sağlıkçılar Hastalarla Diyaloglarında Kendilerini Korudular. Birbirleriyle Olan Diyaloglarında Kendilerini Koruyamadılar.” Sözlerle Koronavisle Mücadelede En Büyük Risk Grubunda Olan Sağlık Emekçilerine Büyük Haksızlık Yapıldığını Düşünüyorum. Kendi Sağlıklarının Ve Yaşamlarının Da Büyük Tehlike Altında Olduğunu Bilerek Büyük Bir Özveriyle Görev Yapan Hekimler Ve Tüm Sağlık Emekçileri İle Onların Örgütleri Günlerdir Sağlık Emekçilerini Koruyacak Eksikliklere Dikkat Çekip Üst Düzeyde Etkin Korunma Sağlanması İçin Gerekli Tüm Tedbirlerin Alınmasını Talep Ediyor. Sağlık Bakanlığı Ve İlgili Tüm Yetkiler Sağlık Örgütleriyle Sürekliliği Olan Bir Koordinasyonu Sağlayarak Talepleri Dikkate Alması Gerekiyor.

Sağlık Emekçilerinin Sağlığı Korunmadan Halkın Sağlığı Korunamaz. #Yaşatmakiçinyaşamalıyız Diyen Sağlık Emekçilerinin Talepleri Dikkate Alınmalıdır.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: