Topaloğlu;“Ramazan Ay’ı başlamak üzere fırsatçılara izin vermeyin”

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, Ramazan Ay’ı başlaması nedeniyle meydana gelecek tüketim ve bunun getireceği olumlu-olumsuz sonuçları nedeniyle bir değerlendirme yaptı ve yetkilileri göreve çağırırken tüketicileri de uyardı.

Topaloğlu açıklamasında şu değerlendirmeleri yaptı; “Ramazan ayı başlamak üzere, Tüketicilerimiz çoğu yarından sonra oruç tutacak, Her ramazanda öncesinde vatandaşın temel gıda ihtiyaçlarına zam yapıldığını biliyoruz.

Esnafımıza,Ticaret erbabımıza sesleniyoruz. Bu çıkarcı anlayıştan vazgeçiniz. Tüm dünyayı saran salgın ülkemizi de olumsuz etkilemektedir. Birçok vatandaş işini ve gelirini kaybetmiştir. Tüm bunları göz önüne alarak aşırı keyfi zamlardan kaçınılmalıdır. Virüs bahanesiyle bir çok ürüne keyfi zamlar yapılmaktadır. Bu keyfi zamları asla kabul etmiyoruz. İnsanlarımızın dini inançlarını suistimal ederek aşırı zam yapanları şiddetle kınıyoruz.Geçtiğimiz bu zorlu süreçte toplumsal dayanışmayı yükseltmeli kardeşlik duyguları içinde bu zorlu sürecin üstesinden gelmeliyiz.

Denetim kurumları denetimlerini sıkılaştırmalı fırsatçılara izin vermemelidir.

Tüketicilerimiz , Aşrı Tüketimden kaçınmalı. Gereğinden fazla ürün satın almamalıdır. Şu bilinmeli aşırı alişveriş bir çok insanın ürün bulmasını zorlaştırır ve o ürünlerin fiyatlarının yükselmesine neden olur. Başka vatandaşlarında ihtiyaçlarını gözeterek bir tüketim alışkanlığı edinelim.

Alişverişi son güne bırakmayalım, Bu esnada sosyal mesafeye dikkat edelim.Hep birlikte dayanışma içerisinde güzel bir ramazan ayı geçirelim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: