Vali Erdoğan Bektaş 23 Nisan Mesajı yayınladı

Zonguldak Valisi, Erdoğan Bektaş’ta 23 Nisan nedeniyle mesaj yayınladı.

Yayınlanan mesajda,Cumhuriyetimizin; çocuklarımızın, gençlerimizin vatan sevgisi ile onların sayesinde yükseleceğine ve ilelebet yaşatılacağına olan inancını ortaya koymuştur.”diye ifade etti

İşte Vali Erdoğan Bektaş’ın mesajı;

Cumhuriyetimizin en önemli, köklü ve başta gelen kurumlarından olan TBMM’nin açılışının 100. Yıldönümü ile Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün en değerli varlıklarımız sevgili çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutluyoruz.

Kurtuluş mücadelemizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çok zor ve sıkıntılı günlerin, umutsuzluğun, yoklukların yaşandığı bir dönemde açılması, güvenli ve aydınlık yarınlarımız için bir dönüm noktası olmuş, alınan tarihi kararlarla ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunup kollanması ve bağımsızlık yolunda sergilenen çabaları yönlendirmiş, varlığıyla aziz milletimize moral ve güç kaynağı olmuştur.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde, milletimizin büyük bir cesaret, fedakârlık,  azim ve kararlılığıyla başlatılan Kurtuluş ve Cumhuriyetimizin kuruluş mücadelesinin büyük bir başarıyla sonuçlanmasında Türkiye Büyük Millet Meclisinin rolü, değeri ve önemi çok büyüktür.

ATATÜRK’ün “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.”  sözüyle milli iradenin her şeyin üstünde olduğu, Türk milletinin geleceğini ancak kendisinin tayin edeceği tüm dünyaya ilan edilmiş, bağımsız, özgür, egemen bir devletin kuruluşunun yolu açılmıştır.

Milli birlik ve beraberliğimizin, egemenliğimizin göstergesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı bu anlamlı günü Çocuklarımıza armağan eden ATATÜRK, onlara verdiği değeri, güveni ve sevgiyi en bariz şekilde göstermiş, bin bir zorluklarla kurulan Cumhuriyetimizin; çocuklarımızın, gençlerimizin vatan sevgisi ile onların sayesinde yükseleceğine ve ilelebet yaşatılacağına olan inancını ortaya koymuştur.

Bizlerin de sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerine yüklenen bu sorumluluğun bilinci ile hareket ederek, çok çalışarak, aklın ve bilimin yol göstericiliğinden ayrılmadan ortaya koyacakları başarılarla ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacaklarına inancımız sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK’ü, tüm milli mücadele kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor;  saygıdeğer halkımızın, sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, saygılar sunuyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: