Susma 24.Yaşına girdi

Yıl 1997, ülkenin karanlıktan aydınlığa çıktığı, “Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek“sloganlarının sokaklarda, meydanlarda yankılandığı dönemde Susma Gazetesi 28 Nisan’da yayın yaşamına başladı. Tıpkı ülke insanı gibi Susma’da ülkedeki krizden, baskıdan, özgürlüklerin yok edilmesinden, adaletsizlikten, nasibini aldı bu geçen 23 Yılda.

Susma’nın bu geçen 23 Yıllık serüveni, kimilerin gözlerinin içine girercesine,görmezden gelinmesine,duymak istemeyenlerin kulaklarına,vicdansızların vicdanlarına girmeye, onların bu ruh hallerini, huzurlarını kaçırmaya devam ediyor.

24.Yıla girdiğimiz şu günlerde insanlık yeni bir varoluşun eşiğinde.

Susma bu yeni duruma uygun, yayın politikasını, temel insanlığa yönelik, haksızlığa, adaletsizliğe, emeğin ve demokrasinin,gerçek adaletin yaşam bulacağı yeni dünyada yerini almaya devam edecektir.

Manşet haberde de verdiğimiz gibi, “İşsizlikaçlık Corona tanımıyor“. Bir yandan sermayenin açgözlülüğü, emek üzerin deki talebi devam ederken, diğer yandan başta sağlık emekçileri olmak üzere toplumda emeği ile geçinenlerin önemli bölümü çalışmaya-yaşamaya-evine ekmeğini götürmeye devam ediyor. Her ne kadar iktidar “her şey yolunda“dese de: Her noktada,insanın var olduğu yerden aynı ses gelmiyor.

1 Mayıs işçi sınıfının Birlik-Mücadele ve Savaşım Günü’nde salgının verdiği genel sıkıntıya ek olarak sokağa çıkma yasağı uygulaması bir anlamda da emeğe-demokrasiye-haklarımıza karşı da yasakların devam ettiğini gösteriyor.

Bu 1 Mayıs’ın ana mesajı, “Yeni Bir Toplumsal Düzen İçin” Çağrısı çok anlamlı.

İşte Susma tamda bu noktadan, Yeni Bir Toplum sal Düzen’in ülkemizde yer bulmasında, bunun yaşama geçmesinde dünden daha fazla ihtiyaç durumunda. Susma bunun bilin cinde olarak 24.Yaşına giriyor.

Bu anlamıyla Susma’nın da bu salgından yara almadan,yoğun bakıma girmeden, Virüse kapılmadan yarınlara,birlikte gitmek için hepimizin dayanışmasına ihtiyacı var.

Daha güçlü Susma’yı birlikte yaratabiliriz.

Susma’yalım ama bunu ancak birlikte olabilirsek başaracağımızı bilerek, isteyerek, gönüllü olarak desteklerinizle olacağını aklımızdan çıkarmadan.

Yeni Yaşlarda buluşmak üzere.

Susma’yı Güçlendir, Sende Güçlü Ol

Sağlıcakla kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: