Sergi Odası 21 Yaşında!

20 yıldır Zonguldak’ta kültür-sanat ortamı sunan Sergi Odası 1 Mayıs 2020’de 21 yaşına girdi.

 

Sergi Odası son bir yılda Sergi, Söyleşi ve Film Gösterilerinden oluşan toplam 21 etkinlik konuk etti. Dönem boyunca geleneksel çalışmalarını ‘9.Soğuksu Sahaf Günleri’, ’13.Zonguldak Kitapları Sergisi’‘4.Görsel Sanatlar Kitap Sergisi’ başlığı altında tamamladı. Kozlu Çırgan Köyü’nde çocuklara yönelik kültür etkinliklerinin dördüncüsünü gerçekleştirdi.

 

Sergi Odası, konuklarının bıraktığı kitap ve DVD filmleri köy, kent ve okullardaki gönüllü kütüphane oluşumları arasında paylaştırmaya devam etti. Şimdiye kadar kitap ulaştırılan noktaların sayısı 60’ı buldu. Ayrıca, cezaevlerini dolduran gazetecileri temsilen Cumhuriyet Gazetesi’nin altı yazar ve yöneticisine Zonguldaklı yazarların kitaplarını gönderdi.
SergiOdası, yeni çalışma döneminde de geleneksel çalışmalarını sürdürecek. 
 

Sergi Odası, geçen bir yıllık çalışma dönemine katkıları nedeniyle; Mete Arif Tokmak, Baran Güneş, Müzeyyen Aksoy Yeten, Recep Akbil, Öğretmen Fatma Özkeskin, İlknur Birinci, İ.Kerem Öztürk, Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD), Öncü Döner, Çırgan Köy Muhtarlığı, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi, Halay Halkoyunları Topluluğu, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS), Baran Bozacıoğlu, Ateş Türeli, Ebru Kökçü, Nar Gezi, Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV), Şükran Yavuzdemir, Zafer Güneş, Hüseyin Bozacıoğlu, Necdet Kutoğlu, Muhtar Tarhan Özgünden (Edirne), Kürşat Coşgun (Karikatürcüler Derneği Zonguldak Temsilcisi), Yavuz Avcı, Zonguldak İl Halk Kütüphanesi, Zonguldak İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü ve Yerel Basın’a teşekkür ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: