Siyasette Cin şişeden çıktı

Sizde fakındasınızdır. gündem bir anda salgınmış, korona, pandemi vb terminolojisini öteleyerek, darbe tartışmaları, siyasi liderlerin erken seçime yönelik tartışmalarına döndü.TV kanallarında o bildik Bilim Kurulu Üyelerinin salgınla ilgili yorumları bir anda bitti.

Onun yerini bankaların düşük faizle nasıl, ev, araba, kredi vb alacaklarına yöneldi.

Yerelde ise daha başka.

Yerel siyasette ise cin şişeden çıktı.

Aynı partinin dört ismi, AKP Milletvekili Hamdi Uçar, Polat Türkmen, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan bir koalisyon oluşturmuşçasına diller aynı, tutum aynı,söylem aynı noktaya doğru gidiyor.

Bana sorarsanız bu ekibin en acemisi ve en zararlı çıkacak olanı Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan.

Bunu dediğimi, ilerleyen sürede daha da açık göreceğiz.

Hamdi Uçar,Ali Bektaş ve Selim Alan basını hedef alan, daha çok basının yazdıkları üzerinden polemik-tehdit,saldırı yaparken, Polat Türkmen daha siyasi-politik tutum alarak koalisyonlarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz hafta AKP Milletvekili Polat Türkmen çıktığı TV programında CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın eski çöp alanlarıyla ilgili açıklamalarına yönelik olarak, “O pislik sizin pisliğiniz.CHP’nin yıllardır yönettiği belediyenin ve Zonguldak’ın pisliğidir. Biz göreve geleli bir yıl oldu. Tüm projelerimizi çizmişiz, sırayla yapacağız. Cumhurbaşkanımız özellikle Zonguldak’a önem veriyor. Biz açıkladık orayı millet bahçesi yapacağımızı. Ama bir anda, 30 yılda yaptığınız pisliği gel bize temizle, diyorsunuz’ diye cevabına yönelik olarak, CHP İl Başkanı Murat Pulat sert bir açıklamayla cevap verdi.Pulat; “Sayın Türkmen resmen demagoji yapmış. Gerçekleri çarpıtarak, suçlarını gizlemeye çalışmış. Kendisi Zonguldak Milletvekili olarak görev yapıyor. Hiç kusura bakmasın ama ya Zonguldak’ı hiç bilmiyor, kentte neler olup bittiğinden haberi yok, ya da gerçekleri açıkça çarpıtarak kamuoyunu aldatıyor. Zonguldaklılardan özür dilemesi gereken Sayın Türkmen’in, çıkıp bu kadar rahat cümleleri kurması kabul edilemez. Herkesi sorumlu konuşmaya ve görevini yapmaya davet ediyor, kamuoyunu bu konularda daha dikkatli olmaya çağırıyorum.”dedi

Diğer yandan gündemin en sıcak konusu ise Pazartesi günü gerçekleşen Zonguldak Belediyesinin olağanüstü meclis toplantısı idi.

Toplantı sonucunda kamuoyunda ilginç bir bölünme yaşandı.

Algı şöyle; “CHP Zonguldak’a yatırımın önünü kesti.”türünden.

Bu koroya yapılması düşünülen bölge muhtarları da katıldı. Bu konuda kentleşme açısından daha çok da ranta dayalı,yeni yeni sorunları da beraberinde getirecek bir konu.

Şehrin göbeğinde Acılık Sanayi Sitesi-Üzülmez Sanayi sitesine ek bir sanayi daha.

Hangi akla hizmet bilmiyorum.

Tüm sanayi işleri şehir dışına taşınsın derken,meclisten alelacele geçirilmek istenmesi,üstelik bunun da “Valilik tarafından isteniyor“lanse edilmesi ise daha acıklı bir durum.Dedim ya siyasette cin şişeden çıktı.

Bakalım önümüzdeki günler neye gebe

Sağlıcakla kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: