Eroğlu: “Yol haritamız Mekanize Kazı Ekipmanlarını Yerleştirmek”

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Burak Erol ve yönetimi, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette TTK gündemine ait görüş alışverişinde bulunuldu. Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol’un ziyaretinde önemli açıklamalarda bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Kazım Eroğlu, ” Merkez Atölyesini ürettiğimiz ürünlerden dolayı,80 90 milyon TL’lik bir para yurtdışına gitmedi, ülke içerisinde kaldı” dedi

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol’un ziyaretinde önemli açıklamalarda bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Kazım Eroğlu, ” Merkez Atölyesini ürettiğimiz ürünlerden dolayı,80 90 milyon TL’lik bir para yurtdışına gitmedi, ülke içerisinde kaldı” dedi  Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Burak Erol ve yönetimi, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette TTK gündemine ait görüş alışverişinde bulunuldu.

Burak Erol: TTK Zonguldak’ın Varoluş Sebebidir

SP Zonguldak İl Başkanı Burak Erol; ” TTK Zonguldak’ın varoluş sebebidir. Görüş alışverişinde bulunacağız. Bizim kendisine tavsiyelerimiz var. Bilmediğimiz bilgiler var. Sektör raporu 2019 sektör raporu faaliyet raporu okuduk, araştırdık. Hemen hemen bir aydır inceliyoruz. Bunlarla ilgili biz siyaset yapıyoruz. Türkiye Taşkömürü Kurumu üretiminin artmasını istiyoruz, istihdamın artmasını istiyoruz, hazırlık çalışmalarının artmasını istiyoruz, satılabilir kömür miktarının artmasını istiyoruz, bu minvalde bazı konuları görüşmeye geldik o bize bir bilgi verecek biz de bu bilgileri öğreneceğiz. Yerin altında bir buçuk milyar tona jeolojik rezerv var, 5 milyon ton kömür rezervi var. Üretiminin artmasını hepimiz istiyoruz. Bunu Ak Parti İl Başkanı’na sordum onlar da yapılmasını istiyor. Yani Zonguldak AK Parti daha fazla üretim istiyor. Bizlerde hepimiz istiyoruz.” dedi.

Eroğlu: Madenciler Ve Madenler Bize Bir Emanettir

TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’da “ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Önemli açıklamalarda bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Kazım Eroğlu, “madenciler ve madenler bize emanettir” ifadesini kullandı .

Gazetecilerin sorusu üzerine önemli açıklamalarda bulunan Genel Müdürü Eroğlu, “Bizim yol haritamızda mekanize kazıda kullanacak olduğumuz ekipmanları yerleştirmek en büyük hedefimiz” dedi. Genel Müdür Kazım Eroğlu ayrıca Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesesinde ki kuyu çalışmalarının da devam ettiğini ifade etti. TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Yurtdışına gidecek olan 80-90 milyon TL yurt içinde kaldığını belirterek şunları kaydetti: “Diğer üçüncüsünde Merkez Atölyesini ürettiğimiz parçalarla birlikte bizim yurt dışına bu anlamda transfer ettiğimiz  para ülke içinde kaldı. Bu ürünlerde ürettiği malzemeleri biz yurtdışından almış olsaydık karşılığı yaklaşık 80-90 milyon TL’lik bir para olacaktı. Bu para yurtdışına gitmedi ülke içerisinde kaldı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: