Kantarcı; “Çözümler için katkı vermeye hazırız”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’u makamında ağırlayarak, ilçedeki eğitim sorunları hakkında bilgi verdi, “Çözümler için katkı vermeye hazırız” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’u makamında ağırlayarak, ilçede, eğitimin niteliğinin artırılması, altyapı eksiklerinin giderilmesi konusunda fikir alışverişinde bulundu. Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş’ın da hazır bulunduğu ziyarette sorunların çözümü içim işbirliği ve koordinasyonun önemi üzerinde tam bir mutabakat sağlandı.  Belediye Başkanımız Kantarcı, mimari tasarımı Belediyemizce düzenlenen ulusal bir yarışma ile belirlenen Çaycuma Bilim Merkezi Projesi ile ilgili bilgiler verdiği Tosun’dan Bilim Merkezi’nin Zonguldak’ın da merkezi sayılması ve bir devlet projesi haline dönüşerek desteklenmesi için destek istedi.

Çocukların Bedensel Gelişimi İçin Birçok Altyapı Yatırımı Yapıldı 

Çaycumalı çocukların bedensel ve sportif gelişimi için her türlü altyapı yatırımını gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Kantarcı, bu amaçla içinde yüzme havuzu da bulunan spor merkezinin kaba inşaatının tamamlandığını, ince işleri için yakında ihaleye çıkılacağını söyledi. Spor merkezinin etrafında “Ada Spor Merkezi” adıyla yaptıkları futbol sahası, kapalı açık, tenis alanlarının bittiğini, bocce ve okçuluk pistlerininse bitme aşamasında olduğunu dile getiren Kantarcı, ortaya çıkarılan kompleksle Çaycuma’nın her alanda spor yapabilen bir kent haline geldiğini ifade etti.

Köy Okullarına Çocuk Parkları Kurmaya Devam Edeceğiz 

Geçtiğimiz dönemde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladıkları protokol çerçevesinde, fiziki koşulları uygun olan köy okullarına çocuk parkları kazandırdıklarını da söyleyen Kantarcı, bu uygulamanın yeni dönemde de devam edeceğini bildirdi. Kent merkezindeki Barbaros Kutlutaş Okulunun hemen önündeki alanın, Özel İdare tarafından, altının otopark, üstünün okul bahçesi olarak projelendirildiğini de bildiren Kantarcı, bunun en kısa zamanda hayata geçmesinin o bölgedeki otopark sorununun çözümü açısından da önemli olduğunu söyleyerek, Tosun’dan bu konuda da yardımcı olmasını rica etti.

Nihat Kantarcı Lisesine Spor Salonu, Pehlivanlar’a İlkokul Acilen Yapılmalı 

Belediye olarak okul yapımı konusunda da inisiyatif aldıklarını söyleyen Başkan Kantarcı, Pehlivanlar Mahallesi’nde yakıcı bir ihtiyaç halinde olan ilkokul için ülkenin önde gelen bir mimarlık ofisine proje yaptırdıklarını, Belediye olarak bu okulun kaba inşaatını yapmaya hazır olduklarını da dile getirdi. Kantarcı’nın sözünü ettiği bir diğer husus da, Nihat Kantarcı Lisesinin spor salonu ihtiyacı oldu. Bu salonun ilk yatırım programına mutlaka alınması gerektiğini ifade eden Başkan Kantarcı, son derece samimi geçen görüşmenin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’a, günü anısına, Ambrosia mozaiğinden oluşan bir plaket armağan etti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: