Zonguldak UMKE Ekibi 53 Saat Sonra İdil’e Canlı Olarak Ulaştı

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma(UMKE) Ekibinden Hülya Çetin Özoğlu, Oğuzhan Kurt. Halim Öztürk ve Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama Hastanesinden Serhat Tarkan’dan oluşan dört kişilik (UMKE) ekibi İzmir de yaşanan deprem felaketinde 53 saat sonra enkaz altından 14 yaşındaki İdil Şirin’i canlı olarak çıkarttılar.

Yaklaşık dört günden bu tarafa İzmir’de yaşanan deprem bölgesinde canla başla çalıştıklarını belirten Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü UMKE İl Sorumlusu Hülya Çetin Özoğlu yaşadıkları olayı şöyle anlattı, “ Dün gece saat 01.30 da enkazın altında kalan 14 yaşındaki İdil Şirin’e canlı olarak ulaşmak için var gücümüzle çalıştık. Ve uzun süren uğraşımız sonrasında İdil kardeşimizi bulunduğu yerden canlı olarak çıkartarak çok güzel bir duygu yaşadık. Bizim için çok anlamlıydı, çünkü ben de bir anne ve sağlıkçıyım. Fakat aradan dört saat sonra kurtardığımız İdil Şirin’in 8 yaşındaki kardeşini büyük uğraşmalardan sonra enkazın altından cansız bedenine ulaştık ve ne yazık ki kurtaramadık bizim için çok üzücü oldu” dedi.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner ise. İzmir’de yaşanan deprem felaketinden büyük bir üzüntü duyduklarını belirterek şöyle dedi. “  İlimizden göndermiş olduğumuz dört kişiden oluşan Ulusal Medikal Kurtarma ( UMKE) ekibinin yanı sıra tam donanımlı ambulansımızın yanı sıra üç sağlık personelimizi de bölgeye görevlendirdik. Ekiplerimizin yaşanılan felaket bölgesinde canla başla çalışmaları bizleri oldukça memnum ediyor. Ayrıca enkaz altından 14 yaşındaki İdil Şirin’i canlı olarak çıkartmaları onlar kadar bizleri de duygulandırmıştır. Emeği geçen sağlık personellerimizi kutluyorum “ dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: