Yerel Bütçe Maratonu başladı

2021 yılı bütçesi İl Genel Meclisi ve Belediye Meclislerinde görüşülmeye başlandı

Pazartesi’nden itibaren 2021 yılı Bütçe çalışmaları İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis toplantılarıyla başlamış oldu. Ana muhalefet,İktidar karşıtı blok daha çok bütçe tartışmaları başladığında “Halktan Yana Bütçe” mesajı ile merkezi hükümetin tartışmalarına odaklanır.Oysa aynı dönemlerde bir maratonda yerlede yani bir anlamıyla “Yerel parlemantoda” da bütçe tartışmaları başlar.

Ama bu durum hiç gündeme gelmez, gelmek istenmez.Pazartesi günü başlayan İl Genel Meclisi toplantısı ile ilgili bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli; “2021 yılı bütçesi ile ilgili çalışmaları başlatacak. Tabii ki hedefimiz ilk önce kurumumuzun genel giderlerini görüşmek, daha sonra yatırıma ayarlayacağız para bizim için tabi bölgesel anlamda çok önemli. Yaklaşık olarak  bütçe 138 ve 150 milyon arasında gerçekleşecek.20 Gün sürecek olan Bütçe Çalışmaları ile ilgili, “20 gün birleşimler devam edecek ve önümüzdeki yılın yatırım programını hazırlayacağız bütçemizi hazırlayacağız.”dedi.

Aynı Şekilde Zonguldak Belediyesi Kasım Ay’ı ilk birleşimide Pazartesi Günü toplandı ve “Mali Hizmetler Müdürlüğünün 19.10.2020 tarih ve 01-22130 sayılı, Belediye mizin 2021 Mali Yılı Bütçesi ve İzleyen İki Yıl 2022-2023 Yılları Tahmini Bütçe Tasarıları ve 2021 Yılı Gelir Tarifesinin görüşülmesi” konusu komisyona havale edildi.Yaklaşık 17 Günlük Maraton sonunda 17 Kasım 2020 Salı günü sabah saat 10.00’da başlayıp, öğleden sonra da devam etmesi önerisi oy birliği ile kabul edildi.”

Evet bakalım 2021 Yılında “Halktan Yana Bir Bütçe Mi?” yoksa “Halka Yeni Yükler Getiren Bir Bütçe mi?”ile karşılaşacağız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: