Eğitim Emekçisi Öğretmenimiz Beşir Yıldırım vefat etti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TÖB-Der’den, Eğit-Der’e, Eğitim-İş’ten Eğitim-Sen’e Eğitim emekçilerinin hak alma mücadelesinde mücadele ve emek vermiş, değerli öğretmenimiz,ağabeyimiz Beşir Yıldırım yaşama veda etti.

Beşir Yıldırım Yarın (Cumartesi) Saat 11.00’de Acılık Hz.Ali Camisinden dostları, arkadaşları sevenleri,sonsuzluğa yolculayacak.

Susma Gazetesi olarak başta ailesine,dostlarına, yoldaşlarına Başsağlığı sabır diliyoruz.

 

Yine aynı mücadelenin içinde gelen Yoldaşı, Eğitim Emekçisi Nuri Genç, Sosyal medyadan şu bilgileri paylaştı.

“Yoldaşım , arkadaşım, meslektaşım EĞİTİM-İŞ ‘ in kurucu il başkanı, EĞİTİM -SEN üyesi, cesur kararlı , ilkeli devrimci yigit gözü pek örgütçü Emekli Öğretmen BEŞİR YILDIRIM’ ı ( Biraderimi) sonsuzluğa uğurladık. ÇOK üzgünüm eşi öğretmen arkadaşımız Hatice Yıldırım, oğlu Devrim başta olmak üzere tüm aile bireylerine başsağlığı dilerim.Yolu aydınlık yıldızlar yoldaşı olsun. Seni Zonguldak örgütlü öğretmen hareketi unutmayacaktır. Tüm dostların başı Sağ olsun.”

Susma Yazarı Eğitim Emekçisi Bilal Kara’da,

“Bugün yine günlerden 13 Kasım 2020, bir acı haber daha. Eğitim İş ve Eğitim Sen’nin örgütlenme süreçlerinde birlikte çalıştığımız, emekli öğretmen arkadaşımız BEŞİR YILDIRIM’IN bizlere veda ettiği haberini aldım. Çok üzüldüm. Kendisi ilkelerinden ödün vermeyen bir arkadaşımızdı. Bedenen aramızdan ayrılsa da ilkeleri dostları arasında yaşamaya devam edecektir. Eşi Hatice başta olmak üzere çocukları ve diğer aile yakınlarına başsağlığı dilerim.

Eğitim emekçisi Öğretmenimiz Gülderen Ar;

“Arkadaş, dost, ağabey yani bendeki yerin hepsiydi; kaybından ötürü çok çok üzgünüm. Ben yaşadıkça diğer sevdiklerim gibi anılarımda yaşayacaksın. Hatice ve Devrim’e ve öğretmen arkadaşlarıma ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.

Eğitim Emekçisi, Öğretmenimiz, TÖB-DER Şube Başkanlarından

Hamit Kalyoncu;

Sayfasında ; “BEŞİR YILDIRIM DA YÜRÜDÜ SONSUZLUĞA ..

Değerli arkadaşım Beşir Yıldırım’la ilgili acı haberi önce Töbderli yıllarda birlikte çalıştığımız Em. Öğretmen Selahattin Kart verdi. Beşir’in kayınbiraderi Em.Öğretmen Ahmet H. Geniş’le sonra da eşi Em.Öğretmen Hatice Yıldırım’la görüştük. Beşir kardeşimin vücudu dayanamamıştı daha fazla hastalığının verdiği tahribata ve yummuştu gözlerini dünyaya. Ahmet Sağlam ve Zihni Çoban’la da haberleştik daha sonra. Beşir Yıldırım Töbderli yıllarda en güven duyduğum kişilerden biriydi.Evet, huysuzlukları olurdu -hele içki almışsa – ama dürüst adamdı, doğru adamdı. Yıldırım ailesine, yakınlarına, arkadaşlarına,başsağlığı ve sabırlar dilerim.Işıklar içinde uyusun Beşir kardeşim..

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: