milletimizi düşünen iktidar öyle bir karara imza attı ki “

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen 2020 sürecinde milyonlarca abonenin elektrik ve doğalgazının kesildiğini belirterek hükümeti eleştirdi.

Erkmen “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Fatih DÖNMEZ 2020 Yılının ilk 9 ayında 2,6 milyon elektrik, 600 bin abonenin ise doğalgazının kesildiğini açıkladı. Yani toplamda 3 milyon 200 bin abonenin elektrik ve doğalgazı kesildi.”

Erkmen; “Millet bir taraftan salgın nedeniyle hastalanmamak için uğraşırken, bir taraftan da pandeminin getirdiği ekonomik zorluklarla uğraşıyor. Millet ekonomik anlamda perişanlık içinde. Bu durumda gelen elektrik, doğalgaz başta olmak üzere faturalarını nasıl ödeyeceğini düşünürken ödeyemeyenlerin ise elektrik ve doğalgazları kesiliyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Fatih DÖNMEZ 2020 Yılının ilk 9 ayında 2,6 milyon elektrik, 600 bin abonenin ise doğalgazının kesildiğini açıkladı. Yani toplamda 3 milyon 200 bin abonenin elektrik ve doğalgazı kesildi.

“Biraz insaf. Millet böyle mi düşünülür”

Faturaları ucuzlatıcı, insanımızın gelirini artırıcı önlemler alması değil mi ? Ama milletimizi düşünen iktidar öyle bir karara imza attı ki yok artık dedirterek milleti ne kadar düşündüğünü gösterdi. Şöyle ki Elektrik Dağıtım Şirketleri, şirketin temsil ağırlama, ilan, dernek aidatı, noter masrafı gibi giderlerini 2021-2025 yılları arasında 5 yıl daha faturalara yansıtabileceği kararı alındı. 2020 yılı sonunda biten süreyi millet kaldırılacak dolayısıyla faturalar ucuzlayacak diye beklerken 5 yıl daha uzatılma kararı ile, yine aynı durumla aynı faturalarla baş başa kaldı, Yük elektrik ve doğalgaz kullanıcısına, yani millete. Vatandaşımız her gün değişik sektörde örneğini görüyor. Artık yük dayanılmaz noktaya geldi. Biraz insaf. Millet böyle mi düşünülür. Şirketin kendi yaptığı masraflar kendi gideridir dolayısıyla faturalara kesinlikle yansıtılmamalıdır.

Milletimizin, hemşerilerimizin takdirlerine sunuyoruz.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: