Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, üretici ile pazara ulaşan ürünler arasındaki uçuruma dikkat çekti ve “Üreticide Bir Lira Zonguldak’ta On Lira” diyerek yerel yöneticileri göreve davet etti

Topaloğlu sordu:

Zonguldak’ta dar gelirli Tüketiciler meyve sebze yiyemeyecek mi ?

Bu astronomik zamları yapanlar sizde vicdan kalmadı mı?

Bu Keyfi zamlara kim dur diyecek ?

Kenti yönetenler bu duruma ne zaman el atacak?

Kenti yönetenler birde marketleri ziyaret etse ?

Evet el insaf 9 Lira-10 Lira PORTAAKAL olur mu ?

Portakal pasifikten mi geliyor ?

Bu kar hırsı  ne böyle ?

Pandemi  döneminde vatandaşların karşılıklı dayanışma içerisinde olması gerektiği şu günlerde, Böylesi zamları kabul etmek mümkün değildir. İnsanlarımızın en azından bağışıklık sistemini güçlü tutabilmek için bol meyve sebze tüketmesi gerekirken fiyatların bu denli yükse olması ayıptır. Günahtır .

Sosyal Güvenlik Bakanı günlük 15 TL üzerinde geliri olan aç sayılmaz demiştir. Günlük geliri nerdeyse bir kilo portakala denk gelen vatandaş ne yapacak.?

Zonguldak ticaret erbabına sesleniyoruz, Fiyatları aşağı çekin vatandaş sebze meyveye ulaşabilsin.

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu açıklamasının son bölümünde, yetkililerden açıklama beklediğini dile getirdi ve şöyle dedi:“ Kenti yönetenlere soruyoruz ve açıklama bekliyoruz. Çiftçinin 1 liraya sattığı ürün nasıl oluyor da Zonguldak’ta 9 lira 10 lira olabiliyor.

Diğer Yandan Balık Fiyatları Aynı şekilde çok yüksek.

Zonguldak’ ta hamsi 20-25 TL Ankara’ da 15 TL Bu nasıl oluyor.Balık Ankara’dan buraya mı geliyor.Esnafımız Ticaret erbabımız aklını başına almalı. Denetimler tam ve noksansız yapılmalı,Vatandaşın Temel gıdaya ulaşması sağlanmalıdır.”