Mithatpaşa tünelleri ve Kilimli sahil yolu projesinin bitim tarihi olan 31 Aralık 2021 tamamlanacak”

AKP  Zonguldak İl Başkan yardımcısı Muammer Avcı, Uzunkum Farklı Seviyeli Köprülü Kavşak çalışmasına başlandığı bilgisini verdi.

Ak Parti Zonguldak İl Başkan yardımcısı Muammer Avcı, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın daimi talimatları üzere hızlandırılan, İl başkanlığımız, Milletvekillerimiz ve Ar-ge Birim başkanlığımızca takibi yapılan bu proje, Mithatpaşa tünelleri ve Kilimli sahil yolu projesinin bitim tarihi olan 31 Aralık 2021  tamamlanacaktır” dedi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Ak Parti Zonguldak İl Başkan yardımcısı Muammer Avcı, şunları kaydetti:

T-0 TÜNELLERİ

“Mithatpaşa tünelleri ve Kilimli sahil yolu projesinin kalan kısmındaki, imalat açısından en zorlu etaplarından biri olan T-0 tünellerinin açılmasında iki tüpte yol yarılandı. Kilimli – Zonguldak istikametinde, toplam uzunluğu 192 metre olan sağ tüpte 112 metre, yine toplam uzunluğu 206 metre olan sol tüpte ise 105 metrelik kısmın açılma işlemi tamamlandı. Tünel içi çalışmalar pandemi ve mevsim şartlarına rağmen planlandığı hız ve seviyede aralıksız devam etmektedir. Geçtiğimiz günlerde gece saat 02.00 sularında, Emniyet Müdürlüğümüze o lokasyonda yaşayan vatandaşlarımızdan haklı olarak yapılan gürültü şikayetleri projenin imalat hızının ortaya konulması açısından manidardır. Diğer yandan Zonguldak – Kilimli yönünde de çalışmalar devam ediyor. Önümüzde ki günlerde mevcut Tren rayının alt kısmından çapraz geçiş sağlanmış olacak. Tren yolunun hassasiyeti nedeni ile, rayların altından geçiş, özel imalat malzemeleri ve dolgu işlemi ile gerçekleştirilecektir.

T-1 TÜNELLERİ

Uzunlukları,  340 metre ve 330 metre olan T-1 Tünelleri sağ ve sol tüplerin açılma işlemi daha önce gerçekleştirilmişti.  Son olarak, tünel içi son kat, nihai betonlama kaplamaları da tamamlandı.

T-2 TÜNELLERİ

Bilindiği gibi, 03.09.2020 tarihinde, uzunlukları, 1564 metre ve 1540 metre olan T-2 tünellerinin ışık göründü törenleri gerçekleştirilmişti. Şu anda tünellerin iç kısmında, tünellerin nihai beton kaplama çalışmaları gerçekleştirilmektedir.  Bugün itibari ile de, kalan 750 metrelik kısmın kaplama çalışmaları programlandığı hızda devam etmektedir.

UZUNKUM FARKLI SEVİYELİ KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI

Uzunkum farklı seviyeli köprülü kavşağı çalışmalarına başlandı. İki açıklıklı, bir orta ve iki kenar ayaklı imalat şekli ile yapılacak proje, T-1 ve T-0 Tünelleri arasında bir lokasyonda Uzunkum mevkiinde yapılmaktadır. Proje tamamlandığında,  gerek Zonguldak gerekse Kilimli istikametinden Uzunkum mevkiine gelen sürücülerin, Kapuz, Yeşil mahalle, Yeni mahalle, Bağlık tepesi Toki, İnağzı yönüne güvenli şekilde dönüş yapabilmelerini sağlayacaktır.”

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: