Tosun; “7.Olağan kongremi şehrimize, partimize hayırlı olsun”

Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak (AKP)  İl Başkanlığının 7. Olağan İl Kongresi Site Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Kongrenin divan başkanlığını AKP Zonguldak İl Koordinatörü Metin Çelik yaptı.

Olağan İl Kongreye AKP Başkan Yardımcısı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, 24. Dönem Samsun Milletvekili geçmiş dönem Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç,AKP Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu,  Hamdi Uçar, AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AKP eski milletvekilleri, Hüseyin Özbakır, Faruk Caturoğlu, Fazlı Erdoğan, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, AKP İl Başkanı Zeki Tosun, AKP Merkez ilçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, AKP eski Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli,  Hak İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı Nihat Oruç, MHP İl Başkanı Varol Demirkose, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Necdet Sarı, Büyük Birlik Partisi Zonguldak İl Başkanı Turgut Günay, İYİ Parti il yönetim kurulu üyeleri Erdal Gülay ve Cumhur Cinal, Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, STK Temsilcileri, AKP’li belediye başkanları, İl Kadın, İl Gençlik Kolları ile AKP eski il ve ilçe başkanları, Zonguldak eski belediye başkanı Secaattin Gonca, TSO Başkanları ile il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri ile  partililer katıldı.

AKP Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun kongrenin açılış konuşmasını yaptı konuşmasında Tosun; “Bu teşkilat inanın tüm övgüleri ziyadesiyle hak ediyor. 14 Ağustos 2001’den bugüne kadar Ak Parti Teşkilatında görev almış Milletvekillerimizden, İl İlçe Başkanlarımıza, Mahalle, Belde, Köy Temsilcilerimizden, sandık müşahitlerine kadar tüm gönüldaşlarımı selamlıyorum. İl Başkanlığı görevimde bulunduğum sürede 5 seçim birlikte omuz omuza vererek başarılı sonuçlar elde ettik. Burada en büyük övgüyü siz teşkilat mensuplarımız hak ediyor.  Belediye Başkanlarımızın yaptığı çalışmaları sizler de görüyor ve takip ediyorsunuz.

Zonguldak’ımız önümüzdeki süreçte, gerek Filyos limanının ve bağlantı yollarının bitmesi gerek, deniz hava ve demiryolu bağlantıları ile yeni ufuklara yelken açmaktadır.Daha önce açılan Üzülmez Tünelleri, Değirmenağzı Tünelleri ile birlikte Mithatpaşa Tünelimizde de ışığı gördük. Yakın bir zamanda bittiğinde şehrimizin ulaşım sorunu çözülmüş olacaktır. Eğitim alanında, tüm ilçelerimizde okullarımızın yenilenmesi ve dönüşümü hızla devam etmektedir. Bizim işimiz hizmet, gücümüz millet. İnandığın yolda yürü diyerek gerçekleştirdiğimiz 7.Olağan kongremizin şehrimize, partimize  ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum”

Alan: “Her tarafı şantiye alanına çevirdik”

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan: “Zonguldak’ta yıllardır süren hizmetsizliği siz dava arkadaşlarımın yardımlarıyla Rabbim nasip etti 31 Mart’ta tarihe gömdük ve yeni bir devir açtık. 2 seneye yakın bir zaman oldu başta sayın cumhurbaşkanımız ve bakanlarımızın destekleriyle beraber Zonguldak’ımızın ana caddelerinden ara sokaklarına kadar her tarafı şantiye alanına çevirdik. İnşallah 2021 yılında 4 yeni projemizi ve bu şantiyelerimizi daha da artıracağız ve vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi hizmetkar olacağız. Her zaman ne makamda olursak olalım ne iş yapıyorsak yapalım şunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor dünya lideri sayın cumhurbaşkanımız ve kurucu genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yapacağımız her harekette, her hizmette destek olmak zorundayız.”dedi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç

Belediye Başkanı Ömer Selim’in konuşmasının ardından AKP Zonguldak üç milletvekili güne uygun konuşmalarını yaptılar.Ardından kürsüye gelen, 24. Dönem Samsun Milletvekili ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç: “İktidarımızın 19’uncu yılındayız. Şunu biliyoruz ki; daha yapılacak çok işimiz, kat edilecek çok yollarımız, açılacak çok vadilerimiz var. Diyeceksiniz ki yapılacak işler 19 senede bitmez mi? Geçilecek yollar, köprüler 19 senede geçilmez mi? Evet açılanı vardır geride kalanı da vardır. Yapılan iler de vardır eksik kalanı da vardır. Devletin işi bitmez devlet adamlarının da işi bitmez”dedi.

AK PARTİ ZONGULDAK 7. OLAĞAN KONGRESİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ. PROGRAMA KATILAN AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI, SİYASİ VE HUKUKİ İŞLER BAŞKANI HAYATİ YAZICI, BİR KONUŞMA YAPARAK TÜRKİYE’NİN 100 YILINDA YENİ ANAYASA ÇAĞRISINDA BULUNDU. YAZICI, “TÜRKİYE HER SORUNUNDAN ARINMIŞ BİR ŞEKİLDE 2023 TÜRKİYE’SİNE CUMHURİYETİN KURULUŞUNUN 100 YILINA YENİ BİR ANAYASA İLE ERİŞMESİNİ ARZU EDİYORUZ. BU VATANI SEVEN HERKES BU ANAYASA ÇAĞRISINA OLUR VERMEK ZORUNDADIR. BİRLİKTE YAPALIM VE DÜZENLEYELİM” DEDİ. (SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)
AK Parti Zonguldak 7. Olağan Kongresi yoğun katılımla gerçekleşti. Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, bir konuşma yaparak Türkiye’nin 100 yılında yeni anayasa çağrısında bulundu. Yazıcı, “Türkiye her sorunundan arınmış bir şekilde 2023 Türkiye’sine Cumhuriyetin kuruluşunun 100 yılına yeni bir Anayasa ile erişmesini arzu ediyoruz. Bu vatanı seven herkes bu anayasa çağrısına olur vermek zorundadır. Birlikte yapalım ve düzenleyelim” dedi.

Yazıcı: “Rastgele sağa sola yalpalayan bir siyasi yapı değildir”

AKP Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı: “AK Parti yerli ve Milli bir partidir ve Ak partinin birde omurgası var. Omurgası olmayan sürünür. Ak Partinin omurgası teşkilatlardır sizlersiniz. O yüzden sizler önemlisiniz. Türkiye Dünya çok coğrafyasının çok önemli kesitinden Asya, Avrupa ve Afrika’nın -merkezinde olan bir ülke. Büyük şehirleri düşünün büyük şehirlerin kavşak noktası gibi Dünyanın da kavşak noktası gibi bir yerdeyiz. Bu önemli bu Türkiye’nin stratejik üstünlüğünü gösterir. Dolayısıyla böylesine stratejik üstünlüğe sahip ülkeleri hamle yaptıran, ileriye taşıyan önemli bir unsur daha var. O unsur liderliktir. İşte Türkiye coğrafi stratejik üstünlüğünün yanı sıra buna hamle yaptıracak lideri de bulmuştur. O liderin ismi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türkiye 15 Temmuz’da çok gaddar bir darbeye maruz kaldı. Son Darbe nasıl son. Türkiye çok partili demokratik hayatı tarihi adeta darbeler tarihi 60’lar, 70’ler, 80’ler, 97’de ve 15 Temmuz 2016’da. AK Parti aynı zamanda liderinin duruşuyla kararlı oluşuyla Türk siyasi tarihinde ilk darbe önleyen bir liderdir ve tek liderdir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Caminin Adı Uzunmehmet Camisi”

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bayburt – Giresun – Niğde – Zonguldak 7. Olağan İl Kongrelerine canlı bağlantı ile seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak’ta yapımı devam eden caminin adının Uzun Mehmet Camisinin olduğunu ifade ederken, Ramazan ayında açılması müjdesi verdi.

Zeki Tosun’un listesi şu isimlerden oluştu

Ahmet Çalık, Ali Gümüş, Ali Rıza Bektaş, Aykut Boran, Batuhan Hasanoğlu, Burhan Onuk, Cemalettin Akyol, Çağla Dursun, Döndü Bahadır, Elifnaz Kalaycı, Emine Yüksel, Erdal Mercimek, Fahri Ata, Hamza Gökçek, Hicran Kuru, Kadir Habiboğlu, Kadir Alagöz, Kahraman Mükellef, Mehmet Abalı, Mehmet Akardaş, Mehmet Fatih Çakır, Metin Ergenç, Muammer Avcı, Murat Yiğit Kayhan, Mustafa Aydın, Mustafa Naci Yalçınkaya, Naci Kırlak, Nurşen Dada, Oğuzhan Bayrak, Onur Karadağ, Ömer Gülay, Özkan Akyol, Özlem Karagöz, Remzican Bozkurt, Serap Dilek, Sezai Bükrü, Sunay Çakmak, Uğur Karaarslan, Züleyha Arıman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: