Memur-Sen’e Bağlı Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Fizyoterapist Adem Hacıoğlu, Kovid-19 virüsüne yeni düşmesi sonrası yaptığı açıklamada; “Şaka değil, şarkı sözü değil, mecaz hiç değil. Yüreğimizdeki ağırlığı kelimeler dile getiremez oldu. Ölümün gözbebeklerinin tam içinde insana hizmet payımızın ağırlığıyla umut olmaya devam ediyoruz. Diğer insanlara göre 10 kat daha fazla virüs yüküne maruz kalıyor ve aşırı iş yüküyle boğuşarak ve savaşarak can veriyoruz.

Biz sağlık çalışanlarıyız. Bugün hangi hastanemizden hangi ölüm haberi gelecek, hangimiz insanlığın köşe bucak kaçtığı bizimse işimiz diye kahramanca ön cephede aralıksız savaştığımız Covid illetinin kapısında can verecek diye yüreği ağzında bekleyen umut erleriyiz.

İçimizi dağlayan haber bu kez Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanemizden geldi. Genç kardeşimiz Fizyoterapist Adem Hacıoğlu, Kovid-19 illetine yenik düştü…

Kederimiz büyük, acımızın tarifi yok. Rabbimiz Adem kardeşimize rahmet; kederli ailesine ve dostlarına da sabır ihsan eylesin. Sağlık camiamızın ve milletimizin başı sağ olsun.”