Kdz. Ereğli’de bir grup gazeteci ve medya mensubu, yeni medya derneği oluşumu için resmen yola çıktı. Kuruluşun resmiyet kazanmasının ardından derneğin Geçici Yönetim Kurulu ve Kurucular Kurulu, resmi olmayan ilk toplantısını Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Gönüllü’nün başkanlığında gerçekleştirdi.

11 Mart Perşembe günü Gönüllü’nün ofisinde sosyal mesafe kurallarına uyarak bir araya gelen kurul üyeleri, toplantıda kurumsallık ve genel ilkeler üzerinde görüş alışverişinde bulunurken, karar sürecinin ardından prosedürlerin tamamlanması ile kısa sürede derneğin resmiyet kazanmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Etkileşimlere Kayıtsız Kalınamayacağı Vurgulandı

 ‘Yeni Medya’ sloganı ile faaliyetlerini sürdürmesi öngörülen Kdz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği’nin kurulma aşamasını ilk toplantıda özetleyen Doğan Gönüllü, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada derneğin bir ihtiyaçtan ve tekâmül sürecinden sonra doğduğunu söyledi. Motivasyonlarının Karadeniz Ereğli ortak paydası ve mesleki dayanışma olduğunu ifade eden Gönüllü, dijital çağdan en çok etkilenen sektörlerin başında medya ve iletişim sektörünün geldiğini, etkileşimlere kayıtsız kalınamayacağını vurguladı.

“Kapsayıcı Oluşum İle Projeler Üreteceğiz”

Gönüllü, kısa açıklamasında “Her biri kişiliğinde ve mesleğinde temayüz etmiş medya mensubu ekip arkadaşlarımızla tam bir görüş birliği ile yola çıkıyoruz. Elbette şu an aramızda olamayıp da gönlü bizimle olan çok değerli meslektaşlarımız da var, onların da gönüllerini tek tek alacağız. Bilinsin ki bizim öncelikli kaygımız; başta okuyucu, izleyici, dinleyici ve dijital medya takipçilerimiz olmak üzere; kamusal fayda, Ereğli ortak paydası, mesleğimiz, etik ilkelerimiz ve meslektaşlarımız olacaktır. Kamuoyunun, kamu otoritesinin ve meslektaşlarımızın güvenine dayalı, demokrasinin işlediği, kurumsal sorumluluğunu bilen, ‘Dijital Medya’ çatısı altında kapsayıcı ve sürdürülebilir bir oluşum öngörüyoruz. Kendimizi doğru ifade etmek, mesleğin itibarını yükseltmek ve üyelerimize katkı sağlamak için çok çalışacağız, projeler üreteceğiz. İlk hedefimiz olan kuruluşumuzu resmen tamamladık. Şimdi sıra yetki, görev ve sorumluluk alanlarımızda çalışmaktır. Gazetecilik meslek ilkelerinin ışığında çalışmalarımızı sürdürerek hem meslektaşlarımıza hem de kentimize katkı sunmayı önceliğimiz görüyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur. Hayırlı-uğurlu olsun, Allah yolumuzu açık etsin.” dedi. Yönetim Kurulu ve Kurucu üyeler de tek tek söz alıp, benzer ifadelerde bulunarak üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduklarını belirttiler. 

KURUCULAR:

Kdz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği Geçici Yönetim Kurulu ve Kurucular Kurulu şu isimlerden oluştu: Doğan GÖNÜLLÜ (Haber Hayat Yayıncılık)/ Yönetim Kurulu Başkanı, Fikri KAPAN (Hakimiyet Yayın Grubu)/ Başkan Yardımcısı, Sabriye AŞIR (EreğliBülteni)/Genel Sekreter, Arzu TEKİN (Ereğli FM)/Muhasip, Aykut ATEŞ (67300 Dergisi)/Y.K. Üyesi, Hüseyin AKSAKAL (Demokrat Gazetesi)/Y.K. Üyesi, Yeşim ÇAKIR (İz Medya)/Y.K. Üyesi, Fahrettin ÖZAYDIN (Ereğli Kent Haber)/Kurucu Üye, Sadettin YILDIZHAN (Olay 67)/Kurucu Üye