Yavuzyılmaz, CHP Parti Örgütlerine yapılan müdahalelere tepki gösterdi:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, CHP örgütlerine “128 milyar dolar nerede” afiş ve pankartlarının asılması sonrasında yapılan müdahalelere tepki gösterdi.

Söz konusu müdahalelerin ülke genelinde ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ soruşturması’ kapsamında yapıldığını söyleyen Milletvekili, “128 milyar dolar nerede sorusu ile Cumhurbaşkanına hakaret arasında bağlantının nasıl kurulduğu merak konusudur” dedi.

Milletvekili, Zonguldak İl ve İlçe Başkanlıkları başta olmak üzere ülke genelindeki CHP Parti Örgütlerine yapılan müdahaleleri kınarken, “Türkiye’nin ana muhalefet partisi olarak halkımız adına hesap sormak başlıca görevimizdir” hatırlatması yaptı.

Yavuzyılmaz’ın “Milletimizin hakkını, hukukunu sonuna kadar savunmaya devam edeceğimiz” diyerek yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Merkez Bankasının kasasından buharlaştırılan 128 milyar doların hesabını soran Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerine hukuk dışı müdahaleler devam etmektedir.

Zonguldak İl Başkanlımızca asılan afişe yapılan izinsiz müdahale sonrasında dün de ilçe başkanlıklarımıza çeşitli müdahalelerde bulunulmuş, ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimiz ifadelere çağrılmıştır.

Söz konusu tüm müdahaleler ülke genelinde ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ soruşturması’ kapsamında yapılırken, “128 milyar dolar nerede sorusu” ile “Cumhurbaşkanına hakaret” arasında bağlantının nasıl kurulduğu merak konusudur.

Yasal haklarımız çerçevesinde, Türkiye’nin ana muhalefet partisi olarak, vatandaşlarımız verdiği yetki ile halkımız adına hesap sormak başlıca görevimizdir.

Hukuka, milli iradeye, demokratik hak ve özgürlüklere sığmayan bu müdahaleleri kınıyor, milletimizin hakkını, hukukunu sonuna kadar savunmaya devam edeceğimizi bir kez daha açıkça söylüyorum.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: