Zonguldak Kent Konseyi Başkanlığını 2009’dan bugüne yürüten Yesari Sezgin

25 Haziran’da gerçekleşecek olan Kent Konseyi seçimi nedeniyle basın açıklaması yaptı.Aday olmayacağını açıklayan Sezgin, “Bugüne kadar bize destek veren çalışmalarımıza katkı koyan tüm yürütme kurulu arkadaşlarıma, tüm destekçilerimize ve kent konseyi paydaşlarına tek tek teşekkür ediyorum”dedi

İşte o oaçıklama; “Değerli Zonguldaklılar 2009 yılından bu yana 12 yıllık bir süreçte gurur ve onurla  yürütmekte olduğum Zonguldak Kent Konseyi Başkanlığı görevini sonlandırıyorum. Bugüne kadar doğduğum büyüdüğüm ve her sokağında anılarımın olduğu şehrimize bu görevimiz sürecinde artı değer katabilmek için arkadaşlarımız ile birlikte gayret ve samimiyetle elimizden geleni yapmanın huzuru içerisindeyiz.

Bugüne kadar bize destek veren çalışmalarımıza katkı koyan tüm yürütme kurulu arkadaşlarıma, tüm destekçilerimize ve kent konseyi paydaşlarına tek tek teşekkür ediyorum.

Bundan sonraki dönemde Kent Konseyinde görev yapacak arkadaşlarımıza başarılar diliyor ve her zaman yanlarında olacağımızın bilinmesini istiyorum. Çünkü Zonguldak ortak paydamızdır.

Ortak akıl ve çözümde ortaklık her şehirde olduğu gibi şehrimiz için de çok önemlidir bu yüzden de kent konseylerine değer vermek önemlidir.

Şahsım olarak elbette bundan sonrada kentimiz ile ilgili konularda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Bayındır Zonguldak Derneği Başkanı olarak dernek yönetimi arkadaşlarımız ile birlikte fikir ve görüşlerimizi paylaşmaya projelerimizi sunmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşünceler le 25 haziran günü yapılacak genel kurulun hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

25 Haziran Günü yapılacak olan Kent Konseyi seçiminde Çaycumalılar Dernek Başkanı Savaş Çiloğlu ve BEÜ Öğretim Üyesi  Prof.Dr. Hakan Kutoğlu’nun ismi geçiyor