Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB ETÜ Üniversitesi arasında imzalanan ‘’Mesleki Eğitim ve İşbirliği Protokolü’’ kapsamında proje okulu olarak belirlenen ve Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ile ilişkilendirilen, Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ nin yenilenen atölyelerinin açılışı 29 Haziran Salı günü saat 14:30’da yapılacak.

Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2020 yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı Kapsamında almış olduğu  1.325.159,42 Tl proje desteği ile ile Endüstriyel Robotik Sistemler Atölyesi, Endüstriyel Elektronik Atölyesi, Mekatronik Atölyesi, Nesnelerin İnterneti (IOT)Tabanlı atölyesi kurulumları tamamlandı.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, ‘’Proje okulumuz olan Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini yenilenen yenilenen atölyeleriyle yeni eğitim öğretim yılına hazırlıyoruz. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansımızın desteğiyle gerçekleştirmiş olduğumuz proje ile Okulumuza elektroniğe dönük meslek dallarında günümüz teknolojisine uygun ve öğretim çerçeve programdaki ders konularını görsel bilişsel ve uygulamalı olarak işlenmesinde modern atölyeler kazandırmış olduk. Projenin hazırlanmasında ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinde emeği olan öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize teşekkür ediyorum. 2021-2022 Eğitim öğretim yılında lise tercihi yapacak olan öğrencilerimizi okulumuza bekliyoruz’’ dedi