Fener Semtinde Tavuk besleyip, sera kurabilirsiniz

Zonguldak’ın doğa ve yeşili ile ve tarihsel SİT alanıyla tanınan Fener Semtinin dokusu hergeçen gün değişiyor.Tarihinde Kömür işletmelerinde, Fransız’lardan günümüze kadar  yönetici-bürokratların, TTK çalışanlarının oturduğu semt, AKP İktidarının 19 Yıllık serüveninde, Yandaşların  oturduğu Lojmanlar, doğal SİT alanından, tavuk beslediği,seraya çevrildiği bir hal aldı.Bir anlamda da kültürel değişimin yaşanadığı bir süreçten geçiliyor.

Fener’de oturan ve Lojman olarak kullanılan konutların arasından geçerken , Tavuk-Horozların geride bıraktığı kokularla, çok verim alınsın diye topraya karıştırılan hayvan pisliklerinin kokularının olduğu vatandaşların şikayetlerine neden oluyor.

Ayrıca TTK yönetimi AKP’li kadroların oturdukları lojmanlara yönelik ise ayrımcı, lojman kurulalarının uygulamadığı gelen bilgiler arasında.

Fener’de oturan vatandaşlar , “İktidara yakın bürokrat yada yandaş isen Tavuk besleyip, sera kurabilir hatta suyu istediğin gibi kullanabilirsin” diyerek şikayetlerini dile getirdiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: