Arşiv Resim

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Başkan Zeki Tosun,Zonguldak’taki tüm yatırımların takipçisi oldukların ve en kısa zamanda tamamlanacaklarını söyledi. Hastane inşaatını yüzde 85-90 oranında tamamlandığını ve 2021’ilk ilk yarısında hizmete gireceği müjdesini veren Zeki Tosun, ayrıca Mithatpaşa tünelleri ve yol çalışmasını çok hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydetti.

Tosun; “Öncelikle tüm vatandaşlarımıza başta sağlık huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Kardeşliğin barışın yaygın olduğu bir yeni yıl geçirmek dileğiyle diyorum. Tabi 2020’de ülkemizde doğal felaketler ve salgınlarla de işi sıkıntılı günler yaşadık. İnşallah 2020 de yaşadığımız bu sıkıntılı günleri Rabbim tekrar bize göstermez. Burada başta sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Rahmetli olanlara Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyoruz. İnşallah 2021 yılı ülkemiz için hepimiz için insanlık için iyi bir şekilde geçecek diye temenni ediyoruz. Zonguldak özelinde 2021 yılında siyaset[1]ten yaptığımız çalışmalar dışında burada Sayın milletvekillerimizle, belediye başkanlarımız ile beraber Zonguldak’ta yapılması gereken yatırımlar ve projeler bazında hepsini gerçekleştirmeye ve yapmaya çalıştık.

Burada emeği geçen bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Öncelikle salgın döneminde tüm belediyelerimizin cansiperane çalışmaları nedeniyle hepsini tebrik ediyorum. Hepsi görevlerin gayet iyi yapmışlardır. bizlerde merkezi hükümetin yapmış olduğu yatırımları noktasında bir takipçilerinizi yaptık.

Mithatpaşa Tünelleri. Kilimli Zonguldak yolu çok hızlı bir şekilde yüklenici firma çalışıyor. Mithatpaşa tünenin Asma çıkışında köprülü kavşak çalışması devam ediyor. Aynı şekilde Uzunkum tarafından ki tünelleri ve kavşaklar da hızlı bir şekilde devam ediyor. Bizde takip ediyoruz bu çalışmaları. Zonguldak’ın Çehresi Değişmeye Başladı Bizim için bir dönemin önemlisi 10 yıl aradan sonra alınan Bir belediyenin Zonguldak merkez belediyesi ile beraber Zonguldak’ta değişimin başlaması olmuştur. 2 yıla yakın zamandır belediye başkanımız Zonguldak’ın çevresini değiştirmeye yavaş yavaş başlamıştır. sahil projemiz olsun, alt yapı ve yol çalışmaları olsun.Onların yaptık dediği hizmetlerin yapılmadığını hep birlikte gördük. tüm mahallelerde hizmetler devam ediyor.

Lavuar Alanı Projesi 26 Şubatta İhale Edilecek

Lavuar alanı projesinde 26 Şubat’ta ihale edilecek ve süratli bir şekilde yapımına başlanacak. Bunun yanında bir çok projeler var. 2023’e kadar bu projeler tamamlanacak Zonguldak’ın önü açık. AKP İl Başkan Zeki Tosun, Enerji Bakanı Dönmez’in maden şehitleri müzesi açılışında yaptığı konuşmayı da değerlendirerek, “Filyos liman projesi ve doğalgaz’ın Filyos’tan karaya ulaştırılacak olması ile birlikte Zonguldak’ı güzel günler bekliyor ve Zonguldak’ın önü açık” dedi.

Arşiv Resim