Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, son günlerde yaşanan trafik kazalaında ki sorunlara yönelik basın açıklaması yaptı.

Topaloğlu, “VATANDAŞIN GÜVENLİĞİ TEHLİKEDE !”, “ÜSÜLSÜZ TAŞIMA YAPAN HİLE YAPAN FİRMALAR ULAŞIM HİZMETİNDEN MEN EDİLMELİDİR !”, “HİÇBİR GEREKÇE; VATANDAŞIN CANINDAN KİYMETLİ OLAMAZ.”, “TBMM KONUYU GÜNDEMİNE ALMALI VE ARAŞTIRMALIDIR.”dedi

Ali Topaloğlu , “Son olarak ilimizden kalkan otobüs kaza yapmış 15 canımız hayatını kaybetmiştir. Bu durumu kabul etmek mümkün değildir. Konunun etraflıca araştırılarak kamuoyu ile paylaşılmalı ihmali olanlar. en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.”

“Son günlerde özellikle şehirler arası taşımacılıkta çok sık kazalar meydana gelmeye başladı. Salgına yönelik tedbirlerin kaldırıldığı bu dönemde herşeyi mubah gören bir anlayışla karşı karşıyayız. Az sürücüyle para kazanma, Maaş yerine sefer başına ücret ödeme. Hiçbir güvencesi olmadan sürücüler çalıştırılmaktadır. Hatta bazı firmalarda maske bedeli bile sürücülerden kesilmektedir.

Birde bunlar yetmezmiş gibi başka sürücülerin ehliyetleri kullanılmakta sahtecilik yapılmaktadır.

Denetimler yetersiz ve bu gibi işlemler titizlikle incelenmemektedir. Bu da Bu kazalara neden olmakta insanların hayatını kaybetmesine neden olmaktadır.

Son olarak ilimizden kalkan otobüs kaza yapmış 15 canımız hayatını kaybetmiştir. Bu durumu kabul etmek mümkün değildir. Konunun etraflıca araştırılarak kamuoyu ile paylaşılmalı ihmali olanlar. en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.