19 Yıllık AKP iktidarının şu günleri artık 2023’te ülkenin değil kendi geleceklerinin ne olacağının tartışıldığı bir süreçteyiz.

Kur’anAnkebût Suresi 57-60, “Her canlı ölümü tadacak ve sonunda dönüp huzurumuza geleceksiniz.”der.

Bilim insanlarıda, “Hiç bir şey bir rastlantı sonucu ortaya çık[1]maz. Ancak mantık ya da bir gereksinme sonucu var olur. Hiç bir şey yoktan var edilemez ve var olan hiç bir şey de tümüyle yok edilemez. Evren, bir dış etkenle oluşturulmadığı için de sonsuzdur. Var olan her şey atomlar ve bu atomların arasındaki boşluklardır. Demokritos i.ö 460- 370

Partiler iktidarlarda tıpkı canlı varlık gibi bir yaşam süreleri var.Ve sonrasında kimi dağılarak, kimi yeniden var olarak yollarına devam ediyorlar..

AKP İktidarının bugün baş gösteren sorunu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın değişim zamanı geldiğine göre bundan sonra kim bu hareketi yürütecek. Türkiye’de lidere bağlı parti[1]lerin ne duruma geldiğini yakın tarih bize gösteriyor.

12 Eylül Askeri Faşist Darbesi sonrası kurulan ve adına 4 eğilim olarak adlandırılan Turgut Özal’ın, Mesut Yılmaz’ın partisi ANAP’ı gören var mı? Yine Bülent Ecevit’in DSP’si, Demirel’in Adalet Partisi(AP),Necmeddin Erbakan’ın Refah Partisi, Tansu Çillerin, Hüsamettin Cindoruğun DYP’si, Muhsin Yazıcıoğlu’nun Büyük Birlik Partisi, Alparslan Türkeş’in MHP’sini hatırlamaktan başka yaşamdaki yerinde yeller, yerlerine yeni yeni liderler,yeni yeni partiler Türkiye’de siyasal yaşamında yerlerini aldılar. Yarın aynı durum AKP için yazılacak çizilecek.

Bu sadece bize has bir durum olmadığını anlamalıyız.Dünya yeni bir evrede.Bilimsel Tekno lojik Devrimi yaşıyoruz.

 Çağ’ı ve Çağ’ın insanına ulaşan geleceği kuracak.Bugün iktidarda AKP Lideri sonrasının kavgası buralara Anadolu’ya kadar indi.

Tayyip sonrası, Süleyman Soylu taraftarları, kentte yan yana gelirken, biraz temkinli olanlar henüz Erdoğan’ın yanında olduğunu sosyal medyadan duyurmaya çalışıyor. Yerel seçim öncesi İçişleri Bakanı Süleyman Soyluyu kente getiren ekip bu sıralarda aynı çalışmasını ve örgütte gelecek hesaplarını onun üzerine kurgulayarak ziyaretler yapıyor.

Hatta iş o kadar ayyuka çıktı ki, AKP Milletvekilleri ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’un arasındaki kavga basın önünde olmaya başladı. Başdanışman Sadet Oruç Ereğli İlçe Teşkilatında kendisini karşılamayan İlçe Başkanı Saffet Bozkurt’u sosyal medya hesaplarından çıkarttı ve dahada ileri giderek AKP Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar’ı da sildi.

Bunun üzerine AKP Milletvekili aynı zamanda Ağabey pozisyonunda olan Polat Türkmen, Oruç’a yönelik olarak, “Eğer bu olay basına düştüyse Saadet Hanım gazetecilik yapıyor. Kendisi eski gazeteci. Kendisinin siyasi olarak herhangi bir sorum[1]luluğu veya görevi de yok zaten” şeklinde tepki gösterdi. Kazan kaynıyor.Fakat ateşe odun atanlar daha çok gelecek korkusu yada gelecekte yer almak isteyen kişiselleşmiş ilişkiler. O nedenle muhalefet bu kav[1]gayı sadece ellerini ovuşturarak seyretmenin ötesine geçemiyor.

AKP’de bir anlamda Tayip sonrası üç ismin öne çıkıyor.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan. Bakalım kentte ki yer alım nasıl olacak?.

Yani Emeğin Başkentinin Kurtuluşu falan değil, kendi kurtuluş mücadelesini veriyorlar.

Kasap et derdinde,Koyun Can derdinde anlayacağınız