Kilimli Sahil Yolu Projesi kapsamında yapılması planlanan sahil şeridi yol güzergahında ağaç katliamı yaşanıyor.

Kilimli halkı, “Gürültülü, Çamurlu, Egzoz Gazlı, Trafiği Keşmekeş Bir Kilimli İstemiyoruz”diyerek AKP’li Kilimli Belediye Başkanı’na tepki gösteriyor.

CHP Kilimli İlçe Başkan ve üyeleri konuyla ilgili olarak Çarşamba (25 Ağustos) Saat:13.30’da Kilimli Gültekin Parlar Tesisleri Sahil Park’ta. Basın açıklaması yaparak tepkilerini dile getirecekler.

Yapılan duyuruda; “Projenin en ucuz tasarım olmasına karşılık, toz içinde, kirli bir şehirde,gürültülü bir şehirde, yeşilsiz ve mavisiz, kuş seslerini, dalga seslerinin duyulmadığı araç gürültülerinin kulak duvarlarımıza sürekli vurduğu bir şehirde yaşamanın yüz yıllara uzanan ağır toplumsal maliyetin hiç hesaba katılmadığı görülmektedir.

      Mevcut projeye karşı olduğumuzu bir Basın Açıklaması İle kamu oyuna duyuracağız.

       25.08.2021 Çarşamba Günü.

 Saat 13.30’da;

 Kilimli Gültekin Parlar Tesisleri Sahil Park’ta..

 Yönetim Kurulu Üyeleri, Delegelerimiz ve Duyarlı Üyelerimizi Açıklama için Bekliyoruz.” Denildi

Önceki gün;

Kİlimli Sahil Yolu Projesi kapsamında dün Kilimli Belediyesine ait iş makineleri palmiye ağaçlarını sökünce  ilçe sakinleri Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun’a tepkigösterdi. “Gürültülü, çamurlu, egzoz gazlı, trafiği keşmekeş bir Kilimli istemiyoruz” diyen CHP ilçe Başkanı Erol Sarıal ve 5 arkadaşı iş makinelerinin önüne geçerek makinelerin çalışmasını engelledi. Vatandaşlar ise Başkan Altun’a “Söktüğün ağaçların gölgesine muhtaç kal” dediler.

İzin Vermeyeceğiz

“Projenin en ucuz tasarım olmasına karşılık, toz içinde, kirli bir şehirde, gürültülü bir şehirde, yeşilsiz ve mavisiz, kuş seslerini, dalga seslerinin duyulmadığı araç gürültülerinin kulak duvarlarımıza sürekli vurduğu bir şehirde yaşamanın yüz yıllara uzanan ağır toplumsal maliyetin hiç hesaba katılmadığı görülmektedir. Kilimli’nin tek nefes alan yeşil alanının katledilmesine izin vermeyeceğiz ” diye ifade etmişti.