İl Müftüsü Vekili Tahir Erçin o bayrak için konuştu

Zonguldak İl Müftüsü Vekili Tahir Erçin, geçtiğimiz günlerde Kozlu Kavaklık Camii inşaatına asılan hilâfet bayrağı ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. 

Hilafet bayrağını bir inşaat işçisinin astığını belirten Tahir Erçin, “Türk bayrağının alternatifi olamaz. Bunu hiç bir şekilde kabul etmemiz mümkün değil” dedi. 

Erçen açıklamasında şöyle konuştu;

‘”Türk bayrağına alternatif kabul edilemez. İlçe müftüsüne haber verdik, kendisi de hemen gidip inceledi. Bayrağın üzerinde kelime’i tevhid yazıyor. Hiçbir bayrak Türk bayrağına alternatif olamaz. Hemen o bayrağı kaldırttık. Eğer bayrağın altında çift kılıç amblemi de olsa Suudi Arabistan bayrağının kullandığı bayrak olacaktı.

Soruşturma yaptık, inşaatta çalışan bir işçi o bayrağı asmış. Neden astın diye sorduk; ‘burası camii, bu da Kelime-i Tevhid yani Allah Birdir yazısı o sebeple astım’ dedi. Uyarıda bulunduk. Hiçbir bayrak Türk bayrağına alternatif olamaz, biz vatan ve bayrak sevgisini en üst makamdan anlatan kişileriz”. dedi

İnşaat işçisine tutulan tutanağı Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da haberinin olduğu tutanak şöyle:

BİLGİ NOTU 

Zonguldak/Kozlu İlçe Müftülüğü sınırları içerisinde yapımına devam edilen Kavaklık Camii inşaatında 23.08.2021 Pazartesi günü akşam saatlerinde kubbe kalıp çalışması yapılırken kubbeye yeşil bayrak asıldığı şeklinde ihbar alınmış ve saat 21.00’de Kozlu Müftülüğü personelleri tarafından inşaata gidilerek, söz konusu bayrak yerinden alınmıştır. Bu olayın sebebini araştırmak üzere 24.08.2021 Salı günü saat 10.00’da cami inşaatına gidilerek 67 Görkem Müteahhitlik Firması adına İbrahim BAYRAM ve Taşeron Şenol KARAMAN ile görüşülmüş ve konu hakkında kendilerinden bilgi alınmıştır. Yapılan görüşme neticesinde; inşaat işçilerinden Yüksel SARI isimli şahsın müteahhit firma temsilcisi İbrahim BAYRAM’dan “Kubbede asılı Türk Bayrağının yanına Kelime-i Tevhid (Lailahe illallah) yazan bir bayrak asmak için izin aldığı” bayrağın üzerinde Kelime-i Tevhid yazdığı için iyi niyetle asıldığı beyan edilmiş, konu hakkında edinilen bilgiler tutanak altına alınmıştır. Arz ederim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: