Zonguldak Valiliği önünde İsmet İnönü Parkı’nda İsmet İnönü Heykeli çevresinde yapılan kaykay pisti, Başta Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan kamuoyu ve CHP Zonguldak il örgütünün konuyu sürekli gündemde tutması sonucu sökülerek yeni düzenleme yapılmaya başlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, proje kapsamında yapılan düzenlemeler ile âtıl hale getirilen tören bölgesinin durumuna ve bu alanlarda zaman geçirecek çocuk ve gençler için ortaya çıkabilecek çeşitli güvenlik tehlikelerine ilişkin TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile bugün bir görüşme daha gerçekleştirdi.

Yapılan görüşmeye ilişkin açıklama yapan Yavuzyılmaz, söz konusu rampanın birkaç gün içinde bölgeden kaldırılacağını ve uygun bir yere deplase edileceğini belirtmişti

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan konuyla ilgili olarak açıklama yaptı:

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan İsmet İnönü Heykeli çevresindeki kaykay pistinin sökülmesinin ardından kamuoyuna açıklama yaptı. Başkan Alan kaykay pistine gelen tepkileri değerlendirdiklerini belirterek “Bizler sadece ve sadece halkımızın taleplerini dinler ve halkımızın taleplerini ciddiye alırız” dedi.