Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin (ZGC), Derya Akbıyık başkanlığındaki yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı.

Derya Akbıyık’ın başkanlığındaki yönetim kurulunda, görev dağılımı şöyle oluştu:

ZGC Başkanı Derya Akbıyık, Başkan Yardımcıları Hakan Çavuşoğlu, Seçkin Kırarslan, Hasan Atik, Ali Cinal, Onur Altındağ, Orhan Akyüz ve İsmail Çelik, Genel Sekreter Ercan Demir ve Mali Sayman Z. Aysun Doruk.

Bu arada Cüneyt Özfidan ve Doğan İbrahim Bostancı (Alaplı ilçesi bölgesinden sorumlu başkan), Haydar Yağız (Kdz. Ereğli ilçesi bölgesinden sorumlu başkan), Davut Uyar (Çaycuma bölgesinden sorumlu başkan), Hakan Kurttekin (Ereğli ilçesi yönetim kurulu üyesi) olarak görev yapacaklar.

Denetim Kurulu Başkanlığı’na Yüksel Çimkeoğlu getirildi, Süleyman Şen ve Özcan Çelik ise üye olarak çalışmalarına devam edecekler.

Onur Kurulu Başkanı Şaban Yılmaz olurken, Kenan Çavuşoğlu, Sermet Aksu, Sami Dinç, Şafak Erel, Ali Ceylan, Muzaffer Akgün ve Muhammet Karapınar görevlerini üye kalarak sürdürecekler.

TGF Üst Kurulu’nu Derya Akbıyık, Seçkin Kırarslan, Orhan Akyüz, Hakan Çavuşoğlu ve Meryem Demir temsil edecek.

ZGC’NİN OLAĞAN GENEL KURULU

Cemiyetin lokalinde 28 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilen ve divan başkanlığını Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı’nın yaptığı ZGC’nin 34. Olağan Genel Kurulu’nda tek listeyle yapılan seçimde, üyelerin teveccühüyle mevcut başkan Derya Akbıyık, 5. kez başkanlığa seçildi.