Köktürk’ten Yaşlılarımıza moral gecesi

Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Devrek Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde sıra gecesi yapıldı. Kurum çalışanları ve yaşlıların katıldığı etkinlik sıcak ve samimi ortamda geçerken geceye katılanlara çiğ köfte ikram edildi. Sanatçı kimliği ile tanınan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veli Köktürk’ ün söylediği birbirinden güzel türküler geceye renk katarken katılımcılar gönüllerince eğlendiler.

Göreve geldiği günden bu tarafa düzenlediği kültür ve sanat etkinlikleri ile öncelikle kültürel mirasımızı yaşatmaya çalışan, kurumdan hizmet alanların yanı sıra çalışan personellerin motivasyonunu böyle tarz etkinliklerle artırdıklarını belirten Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veli Köktürk yapmış olduğu açıklamada özetle şunları söyledi.  

“ Bakanlığımızın da talimatları doğrultusunda, özellikle yatılı kuruluşlarımızda bakım ve koruma altında olan, kapalı sistemle çalıştığımız geçtiğimiz pandemi döneminde, çocuklarımızda, yaşlılarımızda, engellilerimizde ve personellerimizde oluşan tükenmişlik duygularını bertaraf edebilmek ve moral motivasyonlarını artırarak yaşamlarını daha keyifli hale getirebilmek adına bu tür kültür ve sanat etkinliklerine ağırlık vereceğiz. Bu ve benzeri etkinliklerimizle, çok geniş bir aile olan sosyal hizmetler teşkilatımızda birlik beraberliğe, dayanışmaya ve ekip ruhuna daha çok katkıda bulunmuş olacağız “

Güzel bir organizasyon altında düzenlenen gecenin ilerleyen saatlerinde yıllarca halk müziği ve halk oyunları ile aktif olarak ilgilenen başarılı bürokrat Veli Köktürk söylediği türkülerle geceye renk katarken huzurevinde kalan yaşlılarımız da gönüllerince eğlendiler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: