İşte alınan kararlar:

-Meclis ve Çalışma grubu kurma önerileri kabul edildi.

– Meclis yönergeleri kabul edildi.

– Bir kişinin en fazla 2 dönem üst üste Kent Konseyi başkanlığı yapabilme Şartı getirildi.

– Kadın meclisi başkanı olabilmek için 1 yıl tecrübe Şartı kaldırıldı. En çok iki dönem başkanlık yapma Şartı getirildi.

– İlk TTK müessese binasının TEDAŞ’dan kent müzesi olarak kullanılmak amacıyla istenmesi kararlaştırıldı.

– Eski Işıkveren Termik santral binasının endüstriyel makina müzesi ve çok amaçlı sergi ve toplantı salonu olarak kullanılmak üzere Aydem enerjiden talep edilmesine karar verildi.

– Zincir marketler açılmasına bir düzenleme sarti getirilmesi karari alindi.

– Daha önce yayınlamış olduğumuz trafik düzenlemesi önerileri kabul edildi.

Zonguldak Kent Konseyi’nin 19. Olağan seçimsiz Genel Kurulu gerçekleştirildi. Zonguldak Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen seçimsiz olağan genel kurula, muhtarlar, dernek, siyasi parti, sendika, oda temsilcileri ve şube müdürleri katıldı.

Olağan Genel Kurulda;  Kent Konseyi yönergesi, kadın meclisi yönergesi, mahalle meclisi yönergesi, çocuk meclisi yönergesi, gençlik meclisi yönergesi, engelli meclisi yönergesi ve yaşlı meclisi yönergesi meclisin oynasın olarak kabul edildi. Kent Konseyi Başkanı Hakan Kutoğlu konsey üyelerine yeni yönergeler konusunda bilgilendirdi.

Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu yaptığı konuşmada, yeni yönerge ile birlikte Kent Konseyi başkanlığına iki dönem şartı getirildiğini belirterek, “Ben göreve seçilirken bunu taahhüt etmiştim en önemli değişikliklerden bir tanesi bir kişi en fazla 2 kez Kent Konseyi Başkanı olabilir diye bir yönerge getirdik. Merak etmeyin ben ikinci kez aday olmayacağım. Ben bir dönem için söz vermiştim ama benden sonra da Kent Konseyi başkanlığı kimsenin üzerine düşüp kalmasın. Zonguldak’ta 106 bin nüfusu var ve herkesin Kent Konseyi başkanlığı için hakkı vardır. Bu açıdan baktığımızda Kent Konseyi başkanlığı en fazla 2 kez üst üste yapılabilir diye bir madde getirdik. Ve bunu yönergeye yazdık”dedi 

Merkezde Bulunan Tüm Dernekler Spor Kulüpleri Kent Konseyi Doğal Üyesidir

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Hakan Kutoğlu yaptığı konuşmada, “Yönetmelikte olduğu gibi ilçe içerisinde bulunan tüm sivil toplum kuruluşları spor kulüpleri Kent Konseyi doğal üyesidir diye söyledik.”şeklinde konuştu.

Mahalle Meclisleri Kurulacak Kent Konseyi Başkanı Hakan Kutoğlu, mahallelerde meclis kuracaklara belirterek Kent Konseyi’nde mahalle meclisilerinin ağırlıkları daha da arttıracağını ifade etti.