Yeni Doğan Canlandırma Eğitiminde Sertifikalar Verildi

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından organize edilen toplumdaki sosyal durumların iyileştirilmesi, sağlık alt yapısının güçlendirilmesi ile bebek ve çocuk ölümlerinin azaltılmasına yönelik NRP (Yeni Doğan Canlandırma) eğitimi düzenlenerek eğitime katılanlara sertifikaları verildi.

İl genelinde hastanelerde görev yapan iki hekim ve yirmi sağlık personeline yönelik Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü eğitim salonunda bebek maketleri üzerinde uygulamalı ve teorik olarak eğitim verildi. Kurs sorumlusu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığında görevli Uzman Sevil Çelik, Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Prof.Dr. Cumhur Aydemir, Dr.Öğretim Üyesi Rahşan Dilek Okyay. Hemşire Şengül Bayrak, Nihal Kalıncı; Anestezi Teknisyeni Kadrı Çelik tarafından eğitim verildi.

Güzel bir organizasyon altında düzenlenen eğitim sonrasında eğitime katılanlara  sertifikaları; İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veli Köktürk, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Bilal Cin, Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Dr. Sevilen Köktürk, Özel Level Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Murat Koca, Başhemşire Fatma Yanık ve eğitimciler tarafından verildi.

Eğitim pastasının kesilmesiyle birlikte aile fotoğrafı ile program sona erdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: