Maden Mühendisleri Odası Lokali tartışmalarında Milletvekili Hamdi Uçar’dan çok özel açıklamalar.

Zonguldak Maden Mühendisleri Odası Lokali’nin TTK’dan alınarak hazineye devredilmek istenmesi üzerine tepkiler gündemde.

Konu ile ilgili oda yönetimi çok sayıda ismin katlımı ile basın açıklaması yaparak alınan karara karşı çıktıklarını ifade etmişti.  Lokalin yıkılmayacağını halka açılacağını belirten Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar da “Yıkmak söz konusu değil. Biz orayı halkın kullanımına açacağız. Bundan neden rahatsız oluyorlar anlamadım.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Uçar Z HABER’e yaptığı özel açıklamasında;
“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Zonguldak sahilinde proje çalışması yapıldı. Bazı yerler yıkıldı bazı yerler yapıldı. Sahilin vatandaşın kullanımına açılması konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Kamuya ait binalar birilerin tekeline bırakılmış yerler değil. Bu kadar tepki abartı geliyor. Bunlar halkın içinde olmak istemiyor. Kendilerini farklı görüyorlar. Bugün gelip ortalığı karıştırmanın anlamı nedir bilmiyorum. Orası özel birine verilmeyecek. Halka açılacak. Sahilde yürüyen vatandaşımız gidip çayını kahvesini içebilecek. Cami yapıldı diye kapatılıyor diyenler var. Onlar maksatlı art niyetli açıklamalar burada birilerinin keyfi kullandığı mekanlar halka açılıyor. Orası cami yapıldı diye kapatılmıyor. O bahsedilen yer ile ilgili bakanlığın tasarrufu var. Orası Maden Mühendisleri Odası Lokali. Üye olmayan normal bir vatandaş giremiyordu. Şimdi bütün vatandaşlarımız girebilecek bundan neden rahatsız oluyorlar. Anlamış değilim” dedi