Yeşil Sol Parti Zonguldak İl Başkanı Ali Topaloğlu, TMMOB Maden Mühendisleri Odası’nın binası konusunda düşünülen değişiklik kararına tepki gösterdi

Topaloğlu, “SİYASİ İKTİDARIN ÖMRÜ, MADEN MÜHENDİSLERİ ODASININ YIKIMINA YETMEYECEK!”diyerek, TTK Genel Müdürü aynı zamanda Maden Mühendisi olan Kazım Eroğlu’na da , “Bunu kabul etmek mümkün değil.Maden Mühendislerini en iyi anlayacak TTK Genel müdürünün buna izin vermesi gerçekten düşündürücü, Bugün buna izin verenlerin yarın TTK kapansın dediğinde sesleri çıkamayacaktır”dedi

Ali Topaloğlu Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a da çağrı yaparak kentin bir çok önemli sorunu varken konunun gündeme gelmesine anlam veremediklerini ifade etti ve şöyle dedi, “Zonguldak’ın bunca sorunları varken, Siyasi iktidarın yerel temsilcileri bu sorunları çözecekken, Kendi beceriksizliklerini kapatmak için böylesine gündemler yaratarak kent halkını oyalamaya çalışıyorlar.

Kentin tarihi dokunmayı, yıkmayı bir meziyet gibi gösteren bir siyasi anlayışla karşı karşıyayız.

Yıllardır Madenlerde canlarını veren, Emek veren Maden Mühendislerine bir oda yeri bile çok görülüyor. Kapalı kapılar ardında bir takım kararlar alarak kentin yaşamına müdahale etmek hiç kimsenin hakki değildir.

İktidarın yerel temsilcilerinin yıkıp yerine ne yapacaklarını bilmedikleri ortada her kafadan farklı bir ses çıkıyor.

Yıkalım da ne olursa olsun anlayışı egemen olmuş durumda, Bunu kabul etmek mümkün değil.

Maden Mühendislerini en iyi anlayacak TTK Genel müdürünün buna izin vermesi gerçekten düşündürücü, Bugün buna izin verenlerin yarın TTK kapansın dediğinde sesleri çıkamayacaktır.

İktidar, Kendisine yandaşlık etmeyen biat etmeyen kurumları tavsiye etme gayretine düşmüştür. 

Ancak iktidarın ömrü buna yetmeyecektir.

Başta çok değer verdiğimiz, Toplumun her kesimine eşit olabileceğini düşündüğümüz sayın Valimize ve kentte siyasi iktidarın temsilcilerine sesleniyoruz.

Bu kentin :

İşsizlik,

Yoksulluk,

Hastane ,

Hekim,

Öğrenci,

Ulaşım,

Pahalılık 

Sağlıksız Çevre 

Otopark ,

Gibi devasa sorunları varken bu sorunların çözümüne odaklanın”