Sağlık emekçilerinden; “Bir olursak Hür oluruz”

Anadolu Sağlık Sen den sağlık çalışanları arasında adaletsizliğe ve iş barışının bozulmasına dur demek için İlçe temsilcilikleri ile bir araya  gelerek alkışlı basın açıklamasında bulundular.

                  Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi önünde öğle saatinde bir araya gelen sağlık çalışanları adına bir basın açıklaması yapan Anadolu Sağlık Sen Zonguldak İl Başkanı Barış Fidan; “Sözleşmeli yöneticiler baskısı ve de resen dayatmalar ile halen “rüzgar nerden eserse sendikaları” na üye bulunan arkadaşlarımıza çağrımız, yapmacık ve düzene ayak uyduran sendikalara artık destek vermemeleridir

Fidan açıklamasında; “ Uzunca bir süredir salgın hastalığın tehdidi altında görev yapmaya çalışıyoruz. Virusun etkilerine en fazla maruz kalan her kademedeki sağlık çalışanları olarak, meslek onurumuz, iş etiği ve milletimize bağlılığımız nedeni ile bugüne kadar tüm olumsuzlukları sineye çekmeyi kabul ettik. Salgında mesai arkadaşlarımızı kaybettik, iş yerinden hastalığı eve götürdük canlarımız öldü, nöbete gelirken eve bıraktığı çocuklarını yangında kaybeden arkadaşlarımız oldu, yine de görevimize dört elle sarıldık.

                  Biz bunları yaşarken, işveren olan devletin muhatap aldığı sözde yetkili sendika ve ortağı, akıl almaz bir toplu sözleşmeye imza atıp, bizi de bunun çok güzel bir sözleşme olduğuna ikna etme görevini üstlendiler. Daha dün tuvalet kâğıdına yüzde 40 zam gelmişken, Ocak ayında verilecek yüzde  5 ‘e şükür etmemizi bekliyorlar. Önümüzdeki iki yılın zammını ve enflasyon farkını üst üste koyup memura yüzde 30-35 zam verdik demek, kamuoyuna algı oluşturmaktan başka bir şey değildir. Alım gücümüz her geçen gün daha da azalırken, zikredilen rakamlar realiteden uzaktır.  Lisans, Yüksek lisans bitiren arkadaşlarımızın yoksulluk sınırı altında gelirinin olması kabul edilemez. Geçim derdi düşüncesi ile sağlık hizmeti vermek ne kadar sağlıklıdır?

                     Öte yandan sözleşmeli yöneticiler baskısı ve de resen dayatmalar ile halen “rüzgar nerden eserse sendikaları” na üye bulunan arkadaşlarımıza çağrımız, yapmacık ve düzene ayak uyduran sendikalara artık destek vermemeleridir. Bizler her branştaki sağlık emekçileri olarak bu sisteminin ayrı ayrı temel taşlarıyız, bu duvardan bir taşı eksiltmek yıkıma sebep olur.

Sağlık çalışanları arasında yapılan her türlü ayrımcılığa karşı çıkıyoruz.

Çalışanlarımızı çatımız altında toplanmaya davet ediyoruz. Bir olursak Hür oluruz “

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: